AKTUALNOŚCI Drukuj

Uroczyste Zakończenie Sezonu Kulturalnego 2023/24

Uroczyste Zakończenie Sezonu Kulturalnego 2023/24
26 czerwca 2024

Rodzice, przyjaciele, miłośnicy muzyki, tańca i akrobatyki obejrzeli wyjątkowy koncert, podsumowujący cały rok pracy dzieci i młodzieży - uczestników zajęć stałych w Miejsko - Gminny Ośrodku Kultury w Raszkowie.

W raszkowskim ośrodku kultury działa wiele grup, które skupiają wokół siebie ponad 300 uczestników zajęć. Podsumowujący koncert był doskonałą okazją do pokazania tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 10 miesięcy pracy. Był to również czas podziękowań i gratulacji.

Na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe.

„Wszyscy gotowi, można zaczynać, zatem otwieram nasz program już”. Właśnie układem „Tik, Tak” najmłodszych uczestników zajęć SHOW-DANCE rozpoczął sie prawie 3-godzinny koncert. Kolejna taneczna sekcja zrobiła show w stylu HIP-HOP. Oprócz wspólnego układu grupy w duecie zatańczyli Wojtek i Wiktoria. Na scenie mogliśmy zobaczyć także reprezentantów grupy Zespołu Tańca Ludowego „Swojacy”. Młodzież przedstawiła wiązankę tańców Zachodniej Wielkopolski, którą śpiewem ubarwiła Liwia Witkowska. Pojawiła się również bardzo liczna grupa małych artystów pracowni plastycznej „Handmade”. To właśnie ich prace można podziwiać w przygotowanej specjalnie wystawie zorganizowanej w holu M-GOK. Aktualna wystawa, podsumowująca zajęcia przeprowadzone w tym roku, pokazuje tylko część możliwości młodych twórców.

Kolejny blok artystyczny rozpoczęły solowe występy Wiktorii Gościniak (jazz dance) i Laury Rychlik (dance commercial) oraz mini formacja JAZZ, którą stworzyły Wiktoria, Maja, Lena i Marysia. Chwilę potem, reżyserka teatru amatorskiego „Igraszka” dziękując młodym aktorom za współpracę wręczyła dyplomy i podziękowała za udział w dwóch premierach zorganizowanych w minionym sezonie. Na scenę zaproszono również uczestników z sekcji szachowej, którzy mogą się pochwalić wieloma sukcesami na szczeblu gminnym i powiatowym. Następnie wystąpiły dwie grupy Akademii Sztuki Cyrkowej.20-minutowy pokaz jaki zaprezentowali, to tylko część umiejętności i możliwości małych akrobatów. Niewątpliwie kluczem do sukcesu grupy jest sprawność fizyczna, samodyscyplina i systematyczny udział w zajęciach. To co zrobiły na cyrkowym kole gimnastycznym Weronika, Liwia i Hania wymagało sporej odwagi, siły i skupienia.

Po akrobatyce na scenie zagościł śpiew. Tym razem wystąpiły aż trzy grupy zespołu wokalnego TREMA oraz duet Wojciech Michałowicz i Stanisław Cieloch. Niektóre utwory z wokalistami śpiewała również licznie zgromadzona widownia, a energiczny i radosny klimat piosenek wprowadził wszystkich w wakacyjny nastrój.

Finał koncertu należał do dwóch grup zespołu tańca współczesnego. Wstępem były solowe układy Amelii Ruda oraz Oliwii Lisiak. Później na scenie zaprezentowała się młodsza grupa zespołu BALANS. Na zakończenie dynamczny układ tańca nowoczesnego zaprezentowała starsza grupa BALANS. Przysłowiową wisienką na torcie był solowy pokaz instruktorki Gabrieli Stempień w tańcu nowoczesnym.

Podsumowanie sezonu stało się doskonałą okazją do podziękowań wszystkim instruktorom za ogrom pracy włożony w rozwój wszystkich działających w M-GOK sekcji. Podziekowania otrzymali:

Urszula Mróz instruktorka teatru dziecięco-młodzieżowego „Igraszka” - za oryginalne adaptacje i reżyserię bajek realizowanych z młodymi aktorami dziecięcego teatrzyku „IGRASZKA". Za odkrywanie talentów, przełamywanie tremy i miłą atmosferę podczas prób.

Zenon Horyza - instruktor sekcji szachowej - za bezinteresowne zaangażowanie, opiekę merytoryczną i praktyczną nad uczestnikami zajęć szachowych w raszkowskim M-GOK. Za cierpliwość i całoroczną współpracę oraz organizację lokalnych rozgrywek szachowych, które pozwalają dzieciom na sprawdzenie swoich umiejętności i rozwijają u nich pewność siebie.

Ewa i Kazimierz Cherek - instruktorzy Akademii Sztuki Cyrkowej - za zaangażowanie oraz profesjonalizm, które przełożyły się na rosnące z roku na rok umiejętności uczestników zajęć AKADEMII SZTUKI CYRKOWEJ. Za całoroczną współpracę, perfekcyjne układy oraz reprezentowanie M-GOK podczas lokalnych festynów

 Adam Szczuraszek - dyrygent Towarzystwa Śpiewu w Raszkowie - za profesjonalną artystyczną opiekę na chórzystami, organizację koncertów okolicznościowych oraz udział w lokalnych uroczystościach. Reprezentowanie gminy i miasta w przeglądach oraz podczas krajowych i zagranicznych tourne Towarzystwa.

Bogumiła Bednarek – reżyserka i jednocześnie aktorka Teatru Trzy po Trzy - za zarażanie lokalnego środowiska miłością do teatru i udowadnianie kolejnymi zrealizowanymi spektaklami, że teatr amatorski może dorównywać swoim poziomem teatrom profesjonalnym.

Jolanta Grzybowska - kierowniczka Zespołu Folklorystycznego „Jankowianie Zaleśni” - za kultywowanie tradycji ludowych, udział w przeglądach i lokalnych wydarzenia oraz całoroczną współpracę.

Mariola Janiak - instruktorka Zespołu Tańca Ludowego „Głogowianie”za kultywowanie lokalnych tradycji ludowych i współtworzenie pięknego obrzędu dożynkowego na Dożynkach Gminnych. Za odtwarzanie dawnych regionalnych strojów z dbałością o każdy szczegół. Za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie gminy podczas konkursów i przeglądów.

Jolanta Marszał - Instruktorka Zespołu Tańca Ludowego „Swojacy”  - za kultywowanie lokalnych tradycji ludowych i przygotowanie pięknego obrzędu dożynkowego na Dożynkach Gminnych. Za zaangażowanie i profesjonalizm oraz godne reprezentowanie gminy podczas konkursów, przeglądów i zagranicznych wyjazdów.

Natalia Wróbel – Michaś - instruktorka zespołu wokalnego TREMA - za artystyczną opiekę nad młodymi wokalistami, organizację koncertów okolicznościowych i charytatywnych. Za zaangażowanie podczas prób, mobilizowanie dzieci do udziału w konkursach wokalnych, z których często wracają z nagrodami.

Emilia Pieniężna – Strzelecka – instruktorka Pracowni Plastycznej „Handmade” - za zaangażowanie, kreatywność i piękne scenografie, twórczą atmosferę podczas zajęć plastycznych oraz inspirację dzieci i młodzieży do odkrywania różnorodności bogactwa sztuk plastycznych.

 Anna Szczęsna za bezinteresowne zaangażowanie w działalność zespołu TREMA, logistyczną opiekę podczas organizowanych wyjazdów, promocję zespołu i wieloletnią współpracę.

Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie dziękują również Władzom Gminy i Miasta Raszków za wsparcie finansowe bogatej oferty kulturalnej, jaką ośrodek oferuje młodszym i starszym mieszkańcom gminy.

Autor: Ilona Szczucka
Powrót