Niesamowite sukcesy raszkowskich sportowców

01 lipca 2024

Do tej pory jedynym olimpijczykiem z ziemi raszkowskiej był kolarz - Wojciech Pawlak, który uczestniczył w olimpiadzie w Seulu w1988 roku i Barcelonie w roku 1992. Teraz pojawiła się szansa dla Marcina Koralewskiego – lekkoatlety z Jaskółek.

Kilka dni temu Marcin Karolewski w świetnym stylu awansował do finału biegu na 400 metrów podczas rozgrywanych w Bydgoszczy 100. PZLA Mistrzostw Polski. Tym samym przed reprezentantem KS Stal LA Ostrów otwarła się szansa na start na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Udany start Marcina w biegu finałowym (5 miejsce) zagwarantował mu wejście w skład reprezentacji Polski na tegoroczne paryskie igrzyska. W Bydgoszczy raszkowianin w znakomitej formie ustanowił rekord ostrowskiego klubu, w którym trenuje.

Kilka tygodni temu ogromy sukces odniósł również Marcin Raszewski z Radłowa, zawodnik Klubu Kick-Boxing Raszków, który zdobył Puchar Świata Juniorów w Kockboxingu. W rozegranym w Budapeszcie turnieju, mieszkaniec naszej gminy był bezkonkurencyjny w kategorii - 67kg juniorów (U-18). Marcin Raszewski jest aktualnym Mistrzem Polski juniorów oraz brązowym medalistą Mistrzostw Europy z roku 2023.

Przypomnamy także, że w ostatnich dniach czerwca ogromy sukces odniósł także syn Wojciecha Pawlaka – Tobiasz Pawlak, który wygrał tegoroczny Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków. Pierwszy od czterech lat Polak – raszkowianin został zwycięzcą tego międzynarodowego wyścigu kolarskiego.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów sportowców z ziemi raszkowskiej.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom, trzymamy kciuki za kolejne starty!

Autor: Ilona Szczucka