Zawodnicy raszkowskiego klubu Kick-Boxing na Mistrzostwach Świata

04 września 2024

Marcin Raszewski z Radłowa oraz Maksymilian Klein i Filip Śronek rywalizowali w dniach 23.08-31.08 na Wegrzech w kickboxerskich Mistrzostwach Świata. Zawodnicy Kick-Boxing Club Raszków spisali się znakomicie.

Ogromny turniej rozgrywany co 2 lata największej obecnie federacji WAKO Kickboxing zgromadził na starcie w reprezentantów kilkudziesięciu krajów świata. Aż 3 wychowanków raszkowskiego klubu znalazło sie w składzie Reprezentacji Polski rywalizującej w Budapeszcie. Czwarty z naszych zawodników Wiktor Działocha również został powołany to składu Reprezentacji Polski lecz ze wzgledów pozasportowych nie mógł uczestniczyć w tym turnieju.

▪️Maksymilian Klein zajął 3 miejsce kat. -75kg. jun.mł. (U-16)
▪️Filip Śronek zajął 5 miejsce kat. -63,5kg. jun.st. (U-18)
▪️Marcin Raszewski z Radłowa zajął 9 miejsce kat. -67kg. jun.st. (U-18)

Kazdy z zawodników miał inną drogę do startu oraz inną drabinkę turniejową na MŚ.

◾️Maksymilian Klein zdominował w tym roku w Polsce kategorię juniorów młodszych -75kg w obu ringowych formułach K-1 i low-kick. W MŚ w półfinale trafił na Ukraińca Daniela Tymchuka - w oczach sędziów ulegając mu 2:1, choć wcale mu nie ustępował i zakończył turniej z brązowym medalem, a Tymchuk zwyciężył finał dosyć łatwo przed czasem i zdobył złoty medal.

◾️Filip Śronek stoczył w tym sezonie w Polsce w różnych formułach aż 15 walk z czego wygrał 12. Trener Kadry Full-contact Włodzimierz Trzeciak docenił jego postawę i dał szanse występu w kat -63,5 kg w MŚ. W Budapeszcie Filip w walce eliminacyjnej pokonał zdecydowanie Eziza Mametyazova (Turkmenistan), w ćwierćfinale uległ po zaciętej walce silnemu Erenovi Yildirimowi (Turcja), kończąc zmagania w ćwierćfinale.

◾️Marcin Raszewski to ubiegłoroczny Mistrz Polski i uczestnik Mistrzostw Europy w młodszej kategorii wiekowej. Ten rok to pierwszy w kategorii u-18. Marcin zmienił też kategorię wagową z -60 na 67/69kg.
W tym sezonie stoczył aż 19 pojedynków z czego zwyciężyl aż 16. Dzieki tej postawie, a także zwycięstwie w czerwcowym Pucharze Świata Marcin stanął na starcie kategorii 67kg full-contact, a w rankingu swiatowym został rozstawiony z nr 2. Przygotowania do Mistrzostw w jego przypadku pokrzyżowała choroba i ostatnie sparingi przed startem nie wygladały najlepiej.
W 1/8 finału trafił na rewelacje tego turnieju  Pavla Ushmugina (Kazachstan). Kazach narzucił swoje warunki walki i pokonał Marcina jak i pozniej zdecydowanie pozostałych 3 rywali i został Mistrzem Świata.

Autor: Ilona Szczucka