Udany początek sezonu młodych raszkowskich piłkarzy

16 września 2008

2008-09-16

Meczem z drużyną LZS Szczyt Szczytniki drużyna LZS Raszkowianka rozpoczęła nowy sezon 2008/2009 w klasie junior młodszy. Trener Roman Woźniak jak co roku dobrze przygotował zespół do rozgrywek mimo osłabienia drużyny. W czasie przerwy w rozgrywkach barwy klubowe zmienili Bartek Zmyślony i Paweł Jagodziński, którzy obecnie grają w Ostrovii oraz Daniel Kaczmarek, który przeszedł do SMS Łódź. Obecnie drużynę tworzą: Cichy Kamil, Derwich Arkadiusz, Domagała Filip, Dwornikowski Szymon, Grzyb Przemysław, Huk Piotr, Kierzek Adrian, Knuta Mateusz, Kraszkiewicz Piotr, Łęcki Mikołaj, Maciejewski Daniel, Mądry Marcin, Sikora Dominik, Skorzybót Adrian, Szablewski Dawid, Sztok Michał oraz Wawrzyniak Mikołaj.
Mecz rozgrywany był w szybkim tempie mimo wysokiej temperatury. Pomimo zaciętych ataków każdej z drużyn do przerwy utrzymał się wynik 0:0.
W drugiej części meczu przewagę zaczęła zyskiwać drużyna Raszkowianki. Po jednym z ataków na bramkę przeciwnika sfaulowany został napastnik drużyny raszkowskiej i sędzia podyktował rzut karny. Wykonawcą był Mikołaj Łęcki, który silnie kopnął piłkę i zdobył pierwszego gola dla Raszkowianki. Coraz częściej młodzi raszkowscy piłkarze gościli pod bramką przeciwnika i na efekt ich gry w postaci kolejnej bramki nie trzeba było długo czekać. Szybkim rajdem popisał się Dominik Sikora, który „przelogował" bramkarza i zdobył drugą bramkę. Radość ze zdobycia drugiej bramki dodała sił naszym piłkarzom, którzy w końcówce meczu zdobyli trzecią bramkę, a na listę strzelców wpisał się Adrian Knuta. Mecz zakończył się zwycięstwem Raszkowianki 3:0.