Sukcesy kolarzy MLUKS "Burghardt"

22 maja 2009

2009-05-22

Zawodnicy MLUKS „Burghardt" Raszków podczas poprzednich wyścigów zdążyli nas przyzwyczaić do sukcesów. Nie inaczej było podczas Ogólnopolskiego Kryterium Ulicznego w Kazimierzu Biskupim koło Konina. Wyścig został rozegrany 24 kwietnia 2009 roku, startujący w kategorii „młodzik" Gracjan Szeląg zajął IV miejsce, VII miejsce wywalczył Mateusz Opielewicz, a XV Michał Sójka.
Dwa dni później Twardogórze odbył się Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra, również w kategorii „młodzik". Gracjan Szeląg podobnie jak w poprzednim wyścigu zajął 4 miejsce, 7 pozycja przypadła Patrykowi Malmurowi, 29 miejsce zajął Mateusz Opielewicz, a 34 miejsce Michał Sójka.
Kolejne wyścigi zostały 1 maja w Jarocinie. Rozegrano Ogólnopolskie Kryterium Uliczne im. Bolesława Hradeckiego o Puchar Burmistrza Jarocina. W kategorii „żak" 8 miejsce zajął Przemysław Sójka, a 12 pozycję Eryk Pawlak - reprezentanci Szkoły Podstawowej w Radłowie. W kategorii „młodzik" 4 miejsce przypadło Gracjanowi Szelągowi, 7 - Mateuszowi Opielewiczowi, 8 - Patrykowi Malmurowi, a 15 Michałowi Sójce (wszyscy z MLUKS Burghardt Raszków).
W dniu 3 maja w Noskowie koło Jarocina rozegrano III Ogólnopolski Wyścig Kolarski Wójta Gminy Jaraczewo. Na czwartym miejscu wyścig ukończył Przemysław Sójka, a na 8 Eryk Pawlak (reprezentanci SP Radłów, kategoria „żak"). W kategorii „młodzik" 3 miejsce wywalczył Gracjan Szeląg, 4 był Mateusz Opielewicz, 5 - Patryk Malmur, a 21 Michał Sójka. Startujący w kategorii „junior młodszy" Bartosz Klorek zajął 8 pozycję.
Kolejny wyścig pn. Ogólnopolski Wyścig Kolarski odbył się 10 maja w Gostyniu. Nasi zawodnicy startujący w kategorii „młodzik" zajęli następujące miejsca: Gracjan Szeląg - 3, Patryk Malmur - 8, a Mateusz Opielewicz 10.
Na uwagę zasługują wyniki osiągnięte przez Bartosza Klorka. Zawodnik MLUKS „Burghardt" Raszków startujący w kategorii „junior młodszy" podczas XXIII Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego (26.04.09) o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra zajął 11 miejsce. W rozegranym Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym im. Bolesława Hradeckiego o Puchar Burmistrza Jarocina stanął na najwyższym stopniu podium (na zdjęciu). W dniu 3 maja w Noskowie zajął 8 miejsce, 10 maja w Gostynie podczas Eliminacji do Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży zajął 9 miejsce na ponad 100 startujących zawodników.