Mistrzostwa Polski w kolarstwie w Raszkowie

24 czerwca 2009

2009-06-24

Po kilkunastu latach przerwy do Gminy Raszków powrócił wyścig kolarski. W dniach 20 - 21 czerwca Raszków gościł najlepszych polskich kolarzy młodego pokolenia. W czerwcowy weekend rozegrano kilka wyścigów ramach Wyścigu Nadziei Olimpijskich  oraz Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS. W sobotę (20 czerwca 2009 roku) odbył się wyścig Nadziei Olimpijskich młodzików i młodziczek w jeździe indywidualnej na czas. Wśród młodzików zwycięzcą okazał się Patryk Talaga (WLKS Krakus Kraków), drugie miejsce zajął Marcin Karbowy (UKS Borant Tarnovia Poznań), a trzecie - Radosław Jajczak (MLKS Wieluń). Zawodnicy MLUKS Burghardt Raszków zajęli następujące miejsca: 5 - Gracjan Szeląg, 6 - Mateusz Opielewicz, 17 - Patryk Malmur, 36 - Michał Sójka, 42 - Krzysztof Świerblewski. Najlepszą z młodziczek okazała się Marlena Wawrzyniak, na drugiej pozycji linię mety przekroczyła Łucja Pietrzak (obie UKS Koźminianka Koźminek), a trzecie miejsce zajęła Alicja Ratajczak (UKS Jedynka Limaro Kórnik). Tego samego dnia rozegrano wyścig Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS juniorów młodszych. Tytuł Mistrza Polski Zrzeszenia LZS wywalczył Radosław Foremski, drugie miejsce przypadło Przemysławowi Kutnikowi (obaj z TKK Pacific SMS Toruń), a trzecie - Andrzejowi Marciniakowi (GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne). Najlepszy z zawodników MLUKS Burghardt Raszków Bartosz Klorek zajął 28 miejsce wśród 61 startujących zawodników. Następnego dnia (21 czerwca) rozegrano wyścigi ze startu wspólnego. W Wyścigu Nadziei Olimpijskich wśród młodzików na najwyższym stopniu podium stanął Patryk Krzywda (KTK Kalisz), drugie miejsce zajął Gracjan Szeląg (MLUKS Burghardt Raszków), a trzecie Maciej Kasperkiewicz (KTK Kalisz). Pozostali zawodnicy MLUKS Burghardt Raszków zajęli następujące miejsca: Patryk Malmur - 15, Mateusz Opielewicz - 18, Michał Sójka - 39, Krzysztof Świerblewski - 46. Wśród młodziczek zwyciężyła Łucja Pietrzak (UKS Koźminianka Koźminek), II miejsce zajęła Alicja Ratajczak (UKS Jedynka Limaro Kórnik), a III - Marlena Wawrzyniak, również UKS Koźminianka Koźminek.

W Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w drugim dniu zawodów w kategorii junior młodszy zawodnicy TKK Pacific SMS Toruń zostawili daleko w tyle konkurencję. W wyścigu ze startu wspólnego zajęli wszystkie miejsca na podium w kolejności: Przemysław Kutnik (Mistrz Polski), Arkadiusz Owsian (II miejsce) i Karol Baranowski (III miejsce). Na 12 pozycji uplasował się zawodnik MLUKS Burghardt Raszków Bartosz Klorek. W ogólnej klasyfikacji klubów I miejsce zajął  TKK Pacific SMS Toruń. MLUKS Burghardt Raszków zajął 11 pozycję. W klasyfikacji województw największą ilość punktów zdobyło województwo Kujawsko - Pomorskie (140 pkt.). Województwo Wielkopolskie zajęło 3 pozycję zdobywając 83 punkty. Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Krajowego Zrzeszenia LZS w Warszawie, Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Gminy i Miasta Raszków. Wyścigi kolarzy wzbudziły wielkie zainteresowanie mieszkańców Gminy. Byliśmy jednym ze współorganizatorów imprezy, naszym zadaniem było m. in. przygotowanie trasy i koordynacja wszystkich działań podczas zawodów. Mogę powiedzieć, że impreza się udała. Dla nas to wielki splendor i promocja - powiedział Burmistrz Jacek Bartczak.