Raszkowianie na Tour de Pologne

13 sierpnia 2009

2009-08-13

W dniu 2 sierpnia 2009 roku przed głównym startem Tour de Pologne  odbył się wyścig kolarzy z młodszej grupy wiekowej. Pierwsze miejsce zajął Gracjan Szeląg - reprezentant MLUKS Burgchardt Raszków. Nagrodą był rower wyścigowy wartości 3 tys. zł. Czwarte miejsce zajął klubowy kolega Gracjana Mateusz Opielewicz. W dniu 8 sierpnia na zakończenie głównego wyścigu  Tour de Pologne  w Krakowie odbył się kolejny wyścig kolarzy młodszych. Tym razem zawodnicy z Raszkowa zajęli miejsca na podium - Gracjan dojechał do mety na II miejscu, a Mateusz na III. W miesiącu lipcu w Kobylej Górze Gracjan Szeląg wywalczył tytuł wicemistrza Wielkopolski w kategorii „młodzik", IV miejsce w Pucharze Nadziei Olimpijskich w jeździe na szosie oraz III miejsce w wyścigu australijskim, który odbył się w Kaliszu.