Raszkowscy kolarze w czołówce

14 września 2009

2009-09-14

W dniu 30 sierpnia w Dziewiczej Górze koło Poznania rozegrano Wielkopolskie Mistrzostwa w kolarstwie górskim (MTB). W kategorii młodzik II miejsce i wicecemistrzostwo Wielkopolski zdobył Gracjan Szeląg, a V miejsce Mateusz Opielewicz. W kategori „OPEN" kobiet na trzecim miejscu uplasowała się Monika Cegła. Kilka dni później, 6 września na poznańskiej Malcie rozegrano maraton na rowerach MTB o nazwie „ESKA Fuji Film Bike Maraton". Na dystansie „Mega" (63 km) w kategorii do 18 lat V miejsce zajął Gracjan Szeląg, a IX miejsce Mateusz Opielewicz. W Kategorii „Kobiety K 2 (kategoria do 30 - stu lat) IX miejsce zajęła Monika Cegła. Nasi zawodnicy uzyskali świetne wynik biorąc pod uwagę fakt, że po raz pierwszy startowali w maratonie,  konkurencja była bardzo duża - w imprezie wystartowało około 1500 zawodników z całej Polski. Raszkowianie zaprezentowali się w nowych strojach zakupionych ze środków Gminy i Miasta Raszków. Zdaniem burmistrza Jacka Bartczaka „...udział naszych kolarzy zawodach to doskonała forma promocji gminy poprzez sport. Nasi zawodnicy bardzo często jeżdżą na zawody, zazwyczaj zajmują miejsca na podium, biorą udział w wyścigach na których liczba startujących zawodników jest liczona w tysiącach. Często są to imprezy sportowe transmitowane przez telewizję więc każda migawka pokazująca naszego zawodnika i herb gminy Raszków na koszulce jest dla nas świetną formą promocji."