MLUKS Burghardt Raszków – kolejne sukcesy

22 stycznia 2010

2010-01-22

Wraz z końcem 2009 roku zawodnicy MLUKS Burghardt Raszków wzięli udział w dwóch wyścigach kolarskich. W dniu 28 grudnia w Jarocinie odbył się przełajowy wyścig kolarski o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Kolarskiego. W kategorii „żak" V miejsce zajął Adrian Skałecki; wśród młodzików XIX - sty linię mety przekroczył Przemysław Sójka. Wśród juniorów młodszych VI miejsce zajął Gracjan Szeląg, X - Mateusz Opielewicz, a XIX Michał Sójka. Następnego dnia - również w Jarocinie - rozegrano Sylwestrowy Wyścig Przełajowy. Najlepszy z Raszkowian w kategorii „żak" był Adrian Skałecki, który poprawił wynik z poprzedniego dnia zajmując III miejsce. Pozostali zawodnicy również z Raszkowa również poprawili swoje wyniki i tak „młodzik" Przemysław Sójka zajął V miejsce, juniorzy młodsi: Gracjan Szeląg, Mateusz Opielewicz i Michał Sójka ukończyli wyścig odpowiednio na III, IV i XII miejscu. W Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym Zrzeszenia LZS które odbyły się w Kórniku Gracjan Szeląg zajął XIV miejsce, a Mateusz Opielewicz - XVI. W finale Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym (rozegranym 17.01.2010 r., również w Kórniku) Gracjan Szeląg zajął IX, a Mateusz Opielewicz XII miejsce. Obaj zawodnicy przeszli z kategorii „młodzika" do „juniora młodszego" dlatego każdy wynik w pierwszej dziesiątce należy uznać za wielkie osiągnięcie. Ich sukcesem jest również fakt powołania do kadry Wielkopolski. Już za kilka dni, w dniach 21 - 29 stycznia wezmą udział w obozie kolarskim w Gostyniu. Zawodnikom oraz trenerowi Januszowi Janiakowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!