Sezon kolarski w pełni

22 lipca 2010

2010-07-22

Kolejne sukcesy odnieśli kolarze MLUKS Burghardt Raszków. W rozegranym wyścigu w ramach Pucharu Polski w Chrzypsku Wielkim (koło Pniew) IX miejsce zajął Gracjan Szeląg. Mateusz Opielewicz zaliczył upadek i przyjechał dopiero na 52 miejscu. Tydzień później odbył się XVIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski po Ziemi Konińskiej. Wystartowało w nim 72 zawodników, a ukończyło tylko 31. W I etapie w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 7 km 24 miejsce zajął Gracjan Szeląg, Mateusz Opielewicz był 32. W I etapie na dystansie 40 km Gracjan zajął 11, a Mateusz Opielewicz 20 miejsce. W III etapie rozegranym na szosie na dystansie 80 km Gracjan Szeląg zajął bardzo dobre 5 miejsce. Niestety Mateusz Opielewicz nie ukończył wyścigu. Podczas Wielkopolskiej Próby Kolarskiej rozegranej w Biadkach 16 czerwca Raszkowianie zajęłi następujące miejsca: w roczniku 2000 Jacek Opielewicz zajął IV miejsce, w roczniku 1999 Adrian Skałecki zajął III miejsce, a w roczniku 1995 Gracjan Szeląg i Mateusz Opielewicz zajęli odpowiednio I i II miejsce. W dniu 19 czerwca w Wtórku odbył się II Wyścig MTB o puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski. w kategorii „żak" I miejsce zajął Adrian Skałecki, II był Jacek Opielewicz. Wśród kobiet w kategorii „open" triumfowała Monika Cegła. Następnego dnia w Raszkowie w Ogólnopolskim wyścigu „juniora młodszego" na dystansie 80 km VIII miejsce zajął Gracjan Szeląg, a Mateusz Opielewicz ukończył wyścig na XII pozycji. W dniach 5 - 11 lipca Gracjan Szeląg i Mateusz Opielewicz przebywali na obozie kadry Wielkopolskiej w Sosnówce. Na efekty przygotowań nie trzeba było długu czekać. W rozegranych 10 lipca w Karpaczu Górskich Mistrzostwach Polski w Kategorii „junior młodszy" na dystansie 70 km Gracjan Szeląg zajął doskonałe V miejsce, a Mateusz Opielewicz był XVII. Jest to największy sukces raszkowskiego kolarstwa w tej kategorii wiekowej w ostatnich latach.