MISTRZOSTWA POLSKI W SPRINTERSKIM I ŚREDNIDYSTANSOWYM BIEGU NA ORIENTACJĘ GDAŃSK 11-12.06.2010

MISTRZOSTWA POLSKI  W SPRINTERSKIM I ŚREDNIDYSTANSOWYM  BIEGU NA ORIENTACJĘ GDAŃSK 11-12.06.2010
01 sierpnia 2010

2010-08-01

W dniach 11 - 12.06.2010 w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski w sprinterskim i średniodystansowym biegu na orientację. Klub UKS ARKADY Raszków reprezentowało w tych Mistrzostwach 3 zawodników. Cała trójka bardzo dobrze spisała się w biegu sprinterskim. W kategorii do lat 18 Mikołaj Dutkowski pobiegł znakomicie zajmując 3 miejsce i zdobył brązowy medal. Mikołaj przegrał z pierwszym zawodnikiem zaledwie 23 sekundy, a do srebrnego medalu zabrakło  tylko 9 sekund, co na dystansie 2600 metrów jest niewielka różnicą. Poziom Mistrzostw był bardzo wysoki. Świadczy o tym fakt, że wielu zawodników zmieściło się w niewielkich odstępach czasowych. Część z zawodników miała nawet te same czasy. Mikołaja Dutkowskiego również spotkała taka sytuacja. Razem z naszym zawodnikiem taki sam czas uzyskał inny zawodnik z Wielkopolski Dominik Wels z LKO Leszno, dzięki czemu też zdobył brązowy medal. Bardzo dobrze w kategorii kobiet do lat 18 spisała się wracająca do wysokiej formy Paulina Dudzińska  zajmując 6 miejsce. Paulina uzyskała lepszy wynik niż reprezentantka Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów, co było niemałą sensacją. W kategorii męskiej elity czyli zawodników od 21 do 35 lat dzielnie walczył Karol Gmur. W końcowej klasyfikacji Karol zajął 17 miejsce wygrywając z wieloma młodszymi zawodnikami. Bieg średniodystansowy był już trochę mniej udany, ale wyniki naszych zawodników także zasługują na słowa uznania - 5 miejsce w kategorii chłopców do lat 18 zajął Mikołaj Dutkowski, 10 miejsce w kategorii kobiet do lat 18 zajęła Paulina Dudzińska, 33 miejsce w kategorii męskiej elity zajął Karol Gmur.