Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Krosno Odrzańskie 20 – 24.07.2010

01 sierpnia 2010

Aktualności

2010-08-01

Głównymi zawodami w Polsce dla biegaczy na orientację w wieku 15-16 lat jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski w biegu na orientację juniorów młodszych. W tym roku organizatorem Olimpiady w sportach letnich jest województwo lubuskie. Do reprezentacji Wielkopolski na Olimpiadę zakwalifikowało się 5 - cioro zawodników UKS ARKADY Raszków. W Olimpiadzie startowało po 60 najlepszych zawodników i zawodniczek z całej Polski. Zawodnicy z Raszkowa startowali w 4 biegach - sprincie, „klasyku", średnim i sztafecie. W biegach indywidualnych najlepszą zawodniczką z Raszkowa była Dominika Brajer, która w średniodystansowym biegu na orientację zajęła 5 miejsce, a w biegu klasycznym była 7, pozostawiając za sobą między innymi  reprezentantki Polski na Mistrzostwa Europy.

Dominika BrajerDominiką Dopierałą znakomicie spisały się w biegu sztafetowym, gdzie startując w pierwszej sztafecie reprezentacji Wielkopolski wraz z zawodniczką z HKS Azymut Mochy Katarzyną Galla zajęły 4 miejsce przegrywając medal zaledwie o 16 sekund. Zawodnicy z Raszkowa w punktacji klubów zajęli 12 miejsce w Polsce wśród 33 klubów. Reprezentacja Wielkopolski zajęła w Olimpiadzie 4 miejsce.