VII Powiatowe Zawody Sikawek Konnych – Raszków 2010

03 września 2010

Aktualności

2010-09-03

W niedzielę 8 sierpnia na boisku LKS „Raszkowianka" zostały rozegrane VII Powiatowe Zawody Sikawek Konnych. Do zawodów zgłosiło się 17 drużyn - 11 w kategorii męskiej, 6 w kategorii żeńskiej. Komisja sędziowska pod przewodnictwem Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowie Wielkopolskim ustaliła kolejność miejsc w poszczególnych kategoriach. W kategorii żeńskiej pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP Sulisław uzyskując 40,9 punktów, na drugim miejscu została sklasyfikowana OSP Przybysławice z sumą 52,1 punktów, trzecie miejsce zajęła drużyna OSP z Zamościa zdobywając 55 punktów. w kategorii męskiej zwyciężyła OSP Topola Mała (32,7 punkty), drugie miejsce przypadło OSP Biskupice Ołoboczne (39,4 punkty), a trzecie OSP Konradów (40,8 punktów). Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak ufundował i wręczył puchary dla zwycięskich drużyn oraz statuetki dla drużyn, które wzięły udział w zawodach. W klasyfikacji łącznej (suma punktów zdobytych przez drużynę żeńską i męską) zwyciężyła OSP z Przybysławic natomiast za najlepiej utrzymaną sikawkę konną komisja uznała sprzęt jednostki OSP z Biskupic Ołobocznych. Puchary w tych konkurencjach ufundował i wręczył Prezes Banku Spółdzielczego w Raszkowie Jan Wojtczak. Nagrody rzeczowe w postaci węży gaśniczych ufundowane przez Powiat Ostrowski wręczyli Starosta Ostrowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu. Następne VIII Powiatowe Zawody Sikawek Konnych odbędą się w przyszłym roku w Topoli Małej.