Finał Wojewódzki Orange CUP, XV Turniej im. Marka Wielgusa Wronki 19.05.2010

Finał  Wojewódzki Orange CUP, XV Turniej im. Marka Wielgusa Wronki 19.05.2010
22 czerwca 2010

Aktualności

2010-06-22

Dnia 19 maja 2010 roku szkolna reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej  w Korytach brała udział w  XV Finale Wojewódzkim Orange CUP  im. Marka Wielgusa we Wronkach. Do turnieju drużyna chłopców uzyskała awans po  zwycięstwie z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Raszkowie wynikiem  3 - 1, dzięki czemu  zdobyli I miejsce  w powiecie ostrowskim. Do rozgrywek finałowych zakwalifikowały się 32 reprezentacje  chłopców. Drużyna z Koryt znalazła się w grupie E wraz z SP Buk, UKS Kościan, UKS Ziemia Grodzka. Po wszystkich meczów chłopcy zaprezentowali  bardzo wysokie umiejętności piłkarskie uzyskując następujące wyniki i awans do  dalszych rozgrywek.

SP Koryta - SP Buk                          3-0

SP Koryta - UKS Kościan                 2-2

SP Koryta - UKS Ziemia Grodzka    7-2

Do 1/16 finału młodzi piłkarze awansowali z 2 miejsca w grupie, przegrywając z  drużyną UKS Dwójka Jarocin 1 - 2.  Ostatecznie drużyna z Koryt zajęła 9 miejsce     w Finale Wojewódzkim Orange CUP, XV Turniej im. Marka Wielgusa.

Warto wspomnieć, że podczas zawodów przeprowadzono konkurs żonglerki piłką, w którym zwyciężył Adam Potarzycki,  podbijając piłkę 47 razy.

Skład drużyny: Potarzycki Adam (kapitan), Potarzycki Marcin, Pawłowski Piotr, Szymkowiak Patryk, Kawczyński Norbert, Wojtyna Łukasz, Jarzębowski Oskar, Hojnacki Bartek, Kaczyński Mateusz, Przybył Bartek, Bartczak Hubert, Krawczyk Kacper.

Opiekun - trener: Aleksandra Śniegocka i Sławomir Miczke.