Osiągnięcia kolarzy – podsumowanie z kwietnia i maja 2010

28 czerwca 2010

Aktualności

2010-06-28

Kolarze MLUKS Burghardt Raszków przyzwyczaili nas do sukcesów. Nie inaczej było w kwietniu i maju tego roku. W XII Koźmineckim Wyścigu na Rowerach Górskich (MTB) o puchar Wójta Gminy Koźminek, rozegranym 10 kwietnia w kategorii dzieci do lat 10 II miejsce zajął Jacek Opielewicz. W kategorii „żak" III miejsce zajął Adrian Skałecki, VII - Adrian Tomczak, a IX - Michał Sójka. Tego samego dnia w Dolsku rozegrano Maraton „MTB" na dystansie 65 kilometrów. Wystartowało w nim ponad 2700 zawodników. W kategorii do lat 18 na XIV miejscu linię mety przekroczył Gracjan Szeląg, a Mateusz Opielewicz był XXI. W kategorii „OPEN" XV miejsce zajęła Monika Cegła. Kolejnym wyścigiem w kalendarzu raszkowskich kolarzy był IV Wyścig Kolarski o Puchar „Gumi Serwis", który odbył się w 20 kwietnia Kaliszu. Podobnie jak w Koźminku Jacek Opielewicz w swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanął Adrian Skałecki (kat. Żak), a Adrian Tomczak zajął IX miejsce. W dniu 24 kwietnia w Antoninie odbył się X CROSS Country MTB. Jacek Opielewicz ponownie zajął II miejsce w swojej kategorii. Wśród „żaków" VI miejsce przypadło Adrianowi Skałeckiemu, a IX Adrianowi Tomczakowi. Wśród juniorów młodszych dominowali raszkowscy kolarze - zwyciężył Mateusz Opielewicz, a zaraz za nim linię mety przekroczył Gracjan Szeląg. Trzecie miejsce w kategorii „OPEN" zajęła Monika Cegła. W I Serii „Pucharu Polski" rozegranego w Strzelcach Krajeńskich (25 kwietnia 2010) bardzo dobre miejsce zajął Gracjan Szeląg (XI) oraz Mateusz Opielewicz (XXI), który dopiero pierwszy rok staruje w kategorii juniora młodszego. W sumie startowało ponad 100 zawodników. Kolejnym ważnym wydarzeniem dla raszkowskich kolarzy był udział V Kryterium Ulicznym o Puchar Burmistrza Jarocina (1 maja 2010). Jacek Opielewicz kolejny raz zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej. VII i XI miejsca przypadły Adrianowi Skałeckiemu i Adrianowi Tomczakowi (kat. Żak), a IV i VI Mateuszowi Opielewiczowi i Gracjanowi Szelągowi (kat. junior młodszy). Dzień później w Noskowie koło Jarocina odbył się Wyścig o Puchar Wójta Gminy Jaraczewo. Wśród „żaków" Raszkowianie za zajmowali kolejno VI, VIII i X miejsce w kolejności Adrian Skałecki, Jacek Opielewicz i Adrian Tomczak. Lepiej wypadli juniorzy, którzy zajęli II i XII miejsce - Gracjan Szeląg i Mateusz Opielewicz. Długi weekend był okresem szczególnie wytężonej pracy dla Gracjana Szeląga i Mateusza Opielewicza, którzy 3 maja w Osieku Małym (koło Koła) wystartowali w Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Osiek Mały i zajęli kolejno IV VII miejsca w kategorii juniora młodszego. Tego samego dnia podczas zawodów MTB w Gnieźnie Jacek Opielewicz zajął tradycyjnie II miejsce w wśród dzieci do lat 10.