Złoto dla Radłowa

09 maja 2011

2011-05-09

Na początku kwietnia 2011 roku w Gimnazjum w Raszkowie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Ruchu Drogowego. W turnieju tym brały udział drużyny ze szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Raszków. Turniej składał się z trzech części:testy z przepisów ruchu drogowego, jazda w miasteczku i po torze przeszkód oraz teoretyczna i praktyczna wiedza udzielania pierwszej pomocy. W tych zmaganiach drużyna Szkoły Podstawowej w Radłowie zajęła drużynowo I miejsce a także indywidualnie: I miejsce: Mateusz Janiak, II miejsce: Arkadiusz Śmigiel i III miejsce: Mateusz Janicki.

Kolejny powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Ruchu Drogowego który odbył się w dniu 15 kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej Nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim.

W turnieju tym brały udział najlepsze drużyny z gmin Powiatu Ostrowskiego w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Podobnie jak w Turnieju Gminnym należało wykazać się wiedzą z przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnościami jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego i po torze przeszkód. I tym razem najlepszą drużyną w powiecie w kategorii szkół podstawowych okazała się drużyna Szkoły Podstawowej z Radłowa. Drużyna w składzie: Mateusz Janiak, Arkadiusz Śmigiel i Mateusz Janicki zdobyła I miejsce i puchar Starosty Powiatu Ostrowskiego. Indywidualnie I miejsce zajął Mateusz Janiak, a drugie miejsce Arkadiusz Śmigiel, którzy zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi. Zwycięska drużyna wraz z jej opiekunem - panią Anną Śniegocką została udekorowana złotymi medalami.

Przed uczniami z Radłowa kolejne dni przygotowań i ćwiczeń, bowiem będzie ona reprezentowała Powiat Ostrowski na Wojewódzkim Turnieju Ruchu Drogowego, który odbędzie w dniu 13 maja 2011 roku w Koninie.