Nasi w Koninie

24 maja 2011

Aktualności

2011-05-24

Dnia 13 maja 2011 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie odbył się Finał Wojewódzki XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach udział wzięło 59 drużyn (29 szkół podstawowych i 30 szkół gimnazjalnych) reprezentujących powiaty Województwa Wielkopolskiego.

Powiat Ostrowski w kategorii szkół podstawowych reprezentowała drużyna z Szkoły Podstawowej w Radłowie w składzie: Mateusz Janiak, Arkadiusz Śmigiel i Mateusz Janicki wraz z opiekunem panią Anną Śniegocką. Uczestnicy turnieju rywalizowali w czterech konkurencjach: test, miasteczko ruchu drogowego, tor sprawnościowy, udzielanie pomocy przedmedycznej. W rozwiązywaniu testu Mateusz Janiak i Arkadiusz Śmigiel zajęli siódme miejsce. W jeździe rowerem po miasteczku ruchu drogowego dziewiąte miejsce zajął Mateusz Janicki, a na torze sprawnościowym pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Śmigiel. Drużyna wykazała się również dobrą praktyczną wiedzą wykonania opatrunku rany pozorowanej zajmując szóste miejsce.

Po turniejowych zmaganiach organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele różnych atrakcji. Przygotowano pokaz prezentujący prawidłowe funkcjonowanie "najważniejszych" części "łańcucha przeżycia" podczas zaistnienia wypadku, czyli: prawidłowe wezwanie pomocy, podjęcie niezbędnych czynności ratowniczych (pierwsza pomoc), wydobycie poszkodowanego z uwięzionego pojazdu, przybycie zespołu ratowniczego i podjęcie akcji ratowniczej.