Medale kick-boxerów z Raszkow

18 kwietnia 2012

2012-04-18

3 medale Mistrzostw Polski juniorów starszych w kick-boxingu w pierwszej części sezonu zdobyli zawodnicy Kick-Boxing Club Raszków. Mistrzostwa Polski juniorów starszych formuły low-kick odbyły się w dniach od 9 do 11 marca br. w Kleszczowie.

Raszkowscy kickbokserzy wrócili z brązowym medalem, który zdobył Norbert Olek rywalizujący w kategorii - 91 kg. Uległ on w walce o wejście do finału Brunonowi Błaszakowi (Legion Głogów). Drugi z zawodników Marcin Frąszczak w kat - 81 kg musiał obejść się smakiem, bowiem odpadł z dalszej rywalizacji w fazie eliminacyjnej. Zawody te były dla raszkowskiego klubu debiutem w tej formule kick-boxingu.

Jednak doświadczenie zdobyte podczas w/w zawodów zaowocowało tym razem dwoma medalami w Mistrzostwach Polski juniorów Kick-light (16-18 marca Starachowice). Tytuł Wicemistrza Polski w kat - 89 kg zdobył Norbert Olek tocząc zacięte i wyrównane boje ze swoimi rywalami. W finale po ciekawym pojedynku uległ Maciejowi Lisowi z Tarchalanki Tarchały Wielkie. W kat 84 kg brązowy medal zdobył Marcin Frąszczak ulegając w półfinale bardzo dobrze dysponowanemu w tych zawodach Kamilowi Szlęzakowi z Akademi Holistycznej Skarżysko-Kamienna.

Przed Kick-Boxing Club Raszków w najbliższym czasie kolejne starty. Trener Radosław Radomski w dniach od 19 do 22 kwietnia br. będzie rywalizował w Pucharze Świata seniorów formuły full-contact w Austrii. Następnie odbędą się Mistrzostwa Polski Kadetów w Bielsku-Białej formuły light-contact (27-29.04) w których weźmie udział 15-letni Daniel Poczta. Trzymamy kciuki!