Zespoły DUET i PULS na podium

15 lutego 2013

Aktualności

2013-02-15

Kolejny raz taneczne zespoły reprezentujące Gminę i Miasto Raszków stanęły na podium. Tym razem rywalizacja toczyła się w hali sportowej w Liskowie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego Lisków CUP 2013.

10 lutego już od godziny 12:00 konkurowali ze sobą soliści, duety i formacje w tańcu nowoczesnym oraz innych formach tanecznych.

W kategorii debiuty pierwsze miejsce zajęły Nikola Żurkiewicz i Klaudia Wolniaszczyk, II miejsce Lena Liberska i Agata Wolniaszczyk, III miejsce Ola Dobroś i Patrycja Gromada. Zespół DUET w kategorii inne formy tańca 12-15 lat wywalczył puchar za 2 miejsce. Warto podkreślić, że była to najliczniej obsadzona kategoria podczas niedzielnego turnieju. Zespół PLUS w kategorii hip-hop do 11 lat wywalczył również puchar za 2 miejsce i jak na formację, która obecnym składem debiutowała na turnieju takiej skali to ogromny sukces.

Tancerzy oceniało jury złożone z profesjonalistów w dziedzinie tańca w składzie: Rafał Lebiest i Jarosław Całka z Krakowa oraz Zbigniew Curyl ze Świdnicy