KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGU NA ORIENTACJĘ

1 runda - Tomaszów Mazowiecki 18-20.05.2012

2 runda - Nowy Sącz 14-16.09.2012

W dwóch w/w rundach wystartowali zawodnicy UKS ARKADY Raszków.

Spisali się znakomicie zdobywając ogółem 303 punkty, co dało klubowi 9 miejsce w Polsce,

a 1 w II lidze. Zawodnicy z Raszkowa pokonali wiele dobrych klubów, takich jak WKS Gwardia Warszawa, WKS Grunwald Poznań, UNTS Warszawa czy MOS Wrocław. W pokonanym polu został także najlepszy ostatnio klub w Wielkopolsce HKS Azymut Mochy.

Poniżej krótka historia tegorocznych startów w Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na orientację zawodników UKS Arkady Raszków.

W dniach 18-20 maja 2012 roku w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się pierwsza runda Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. W imprezie tej brało udział 17 zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Arkady Raszków. Zawodnicy rywalizowali w biegu sztafetowym oraz na dystansach sprinterskim i klasycznym.

Pierwszego dnia obył się bieg sztafetowy gdzie wystartowało 5 sztafet z naszego klubu.

Bardzo dobrze spisała się sztafeta Juniorek Młodszych, która zajęła 3 miejsce. Sztafeta biegała w  składzie: Joanna Kulas, Romana Dopierała, Anna Matyba.

Świetnie także spisała się sztafeta Juniorów Młodszych zajmując 4 miejsce, a biegali w składzie: Przemysław Kaczocha, Jakub Garstka i Karol Zimny

Na dystansie klasycznym najlepiej spisał się Przemysław Kaczocha, który został brązowym medalistą. W kategorii weteranów M35 wygrał Karol Gmur, który na tych mistrzostwach został podwójnym złotym medalistą - wygrał także bieg sprinterski.

KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2 RUNDA - Nowy Sącz 14-16.09.2012

Jedne z ważniejszych zawodów sezonu dla biegaczy na orientację, jeśli nie najważniejszej.

Jak sama nazwa mówi są to zawody Klubowe czyli pokazują, na którym miejscu w Polsce jesteśmy jako klub.

Najbardziej ciekawą rywalizacją od strony widowiskowej był bieg sprinterski, który odbył się na terenie skansenu i miasteczka Galicyjskiego. Ciekawa i wcale nie taka łatwa trasa sprawiała niektórym zawodnikom wiele problemów. Mimo tego, zawodnikom naszego klubu poszło wyśmienicie.

Mistrzem Klubowych Mistrzostw Polski został Jakub Garstka w kategorii M14. Nie gorsi okazali się również Dominika Brajer i Przemysław Kaczocha, którzy pokonawszy trasę ulokowali się na 3 miejscu w kategorii K18 i M16. Wicemistrzem został Mikołaj Dutkowski zajmując 2 miejsce w kategorii M20, a kolejny złoty medal zdobył Karol Gmur mając aż 3 minutową przewagę nad następnym zawodnikiem w kategorii weteranów M35.

15 września przyszła kolej na bieg średniodystansowy. Nie okazał się on wcale gorszy od biegu sprinterskiego. Złoty medal zdobył Karol Gmur w kategorii M35. Po raz drugi Dominika Brajer została brązową medalistką w kategorii K18. Anna Matyba w kategorii K16 zajęła 4 miejsce, tracąc do medalu zaledwie 22 sekundy. Joanna Kulas K16 i Przemysław Kaczocha M16, zajęli w swoich kategoriach 6 miejsca

Sztafeta pokoleń - jest to prestiżowa sztafeta składająca się z 7 zmian. Na każdej zmianie biega zawodnik z innej kategorii. Dobra pozycja w tej konkurencji świadczy o poziomie klubu. Dwie pierwsze zmiany startują w nocy z soboty na niedzielę, a pozostałe 5 w niedzielę rano.

Wieczorem, a prawie już w nocy, bo o 21.30 odbył się start pierwszych zmian sztafety pokoleń. Na starcie stanęły 32 sztafety z całej Polski. Z naszego klubu wystartował Mikołaj Dutkowski i pobiegł wyśmienicie zmieniając Dominikę Brajer, która na drugiej nocnej zmianie wystartowała na ósmej pozycji. I utrzymawszy to miejsce przybiegła we wspaniałym czasie.

W niedzielę o 9.00 ruszyli pozostali zawodnicy w kolejności uzyskanej w nocy. Ostatecznie po zaciętej walce do ostatniej zmiany UKS Arkady Raszków zajął 9 miejsce na 32 sztafety. Jak na razie jest to najlepszy wynik w historii klubu - ale patrząc realnie i  z nadzieją to są ogromne szanse na jego poprawienie w przyszłym roku.