Cross Fiedlera w Raszkowie

11 października 2012

2012-10-11

W dniu 27 września na boisku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Raszkowie pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Raszków odbył się 24 Cross Fiedlera, 18 Memoriał dr Jerzego Barankiewicza, 12 Memoriał mgr Ireneusza Sibińskiego oraz 13 Memoriał mgr Kazimiery Mróz. Mimo bardzo wietrznej pogody, zjawiło się około 900 uczestników z całej południowej Wielkopolski. W zawodach wzięli udział nie tylko uczniowie i gimnazjaliści, ale również przedszkolaki z placówek w gminie Raszków.

Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie przy współudziale Urzędu Gminy i Miasta Raszków, Rady Rodziców przy SP w Raszkowie oraz UKS „Arkady", który działa przy SP w Raszkowie.

W sumie odbyło się 20 biegów w różnych kategoriach wiekowych - od przedszkolaków do kategorii „open" na różnych, dopasowanych do wieku dystansach od 150 - 4000m.

W klasyfikacji drużynowej najmłodszych zawodników zwyciężył zespół z Żerkowa, który zgromadził 645 punktów, na drugim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy gromadząc zaledwie punkt mniej, na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie, którzy uzbierali 606 punktów. W klasyfikacji drużynowej gimnazjów wygrali gospodarze gromadząc 422 punkty, drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Żerkowa z dorobkiem 405 punktów, a trzecie uczniowie jarocińskiej "piątki", którzy zdobyli 405 punktów. Bieg w kategorii "open" kobiet wygrała Raszkowianka Domnika Brajer, drugie miejsce zajęła Anna Matyba, a tuż za nią przybiegła Anna Lis. Wśród mężczyzn najlepszy z Raszkowa był Mikołaj Dutkowski, który zajął trzecie miejsce za Dawidem Jagłą i Patrykiem Bzowym.