III Miejsko-gminne zawody strzeleckie

21 marca 2013

2013-03-21

W dniu 17.03.2013 roku w sali świetlicy wiejskiej w Sulisławiu odbyły się III Miejsko-gminne zawody strzeleckie z broni pneumatycznej dla drużyn jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz innych organizacji społecznych działających na terenie Gminy i Miasta Raszków. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Raszkowie.

Do zawodów zostało zgłoszonych 20 drużyn reprezentujących 15 jednostek ochotniczych straży pożarnych, a mianowicie OSP: Bieganin, Drogosław, Grudzielec Nowy, Janków Zaleśny (2 drużyny), Jaskółki, Korytnica (2 drużyny), Ligota (3 drużyny), Moszczanka, Przybysławice, Radłów, Raszków, Sulisław (2 drużyny), Szczurawice i Walentynów oraz drużyna reprezentująca Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Raszkowie. Sędzią głównym zawodów był Jerzy Wojnowski, a drugim sędzią był Władysław Jędroszka.

Zawody zostały przeprowadzone w konkurencji drużynowej i indywidualnej. Najlepszą drużyną została drużyna z OSP Moszczanka zdobywając I miejsce i uzyskując łącznie 119 pkt., II miejsce zajęła OSP Szczurawice uzyskując łącznie 115 pkt., III miejsce OSP Drogosław uzyskując 111 pkt.

W konkurencji indywidualnej najlepszymi strzelcami byli: I miejsce - dh Zdzisław Sójka OSP Jaskółki - 44 pkt., II miejsce - dh Zbigniew Dudek ZOM-G ZOSP RP Raszków - 43 pkt., III miejsce - dh Maciej Kopeć OSP Radłów - 43 pkt. Zaraz po zawodach nastąpiła dekoracja zwycięzców. Puchary wręczył strażakom Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak.

Zawody strzeleckie cieszyły się dużym zainteresowaniem samych zawodników. Burmistrz Jacek Bartczak zaprosił wszystkie zespoły na strzelanie z Kbks w maju do Raszkowa na zawody z okazji Dnia Samorządowca.