UKS "Arkady" w Berlinie

24 kwietnia 2013

2013-04-24

W sobotę 13 kwietnia 2013 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie i zawodnicy UKS "Arkady" Raszków wystartowali w Berlinie w Mistrzostwach Niemiec w Sprinterskim Biegu na Orientację.

Zgodnie z niemieckimi przepisami w biegach eliminacyjnych startowali wszyscy zawodnicy podzieleni na półfinały A,B,C,D. W tym samym dniu, po południu odbyły się biegi finałowe i tu Niemcy dopuścili reprezentację Raszkowa tylko do finałów B, ale i tak konkurencja była bardzo silna.

W swoim półfinale kategorii M18 znakomicie pobiegł Przemek Kaczocha, który zajął 3 miejsce. Także w półfinałach bardzo dobry bieg miał zawodnik ELITY Mikołaj Dutkowski, który w swoim półfinale miał 2 czas na 24 zawodników. Wśród wszystkich zawodników ELITY (a było ich 122) Mikołaj miał 6 czas.

W biegach finałowych znakomicie wśród weteranów spisał się Karol Gmur, Który wygrał bieg w kategorii do lat 39.

Oto wyniki BIEGÓW FINAŁOWYCH:

Kategoria K10 (do lat 10)

5 miejsce Aleksandra Pluta (3b SP Raszków)

Kategoria K14 (do lat 14)

5 miejsce Dominika Niezgódka (5c SP Raszków)

12 miejsce Wiktoria Nowicka

19 miejsce Magdalena Pluta (6c SP Raszków)

Kategoria M14 (do lat 14)

2 miejsce Piotr Niezgódka

3 miejsce Kamil Garstka (6b SP Raszków)

9 miejsce Krzysztof Żurkiewicz (5a SP Raszków)

12 miejsce Konstancja Noculak (6c SP Raszków)

79 miejsce Adam Dutkowski

W głównej kategorii kobiet tzw. elicie Paulina Dudzińska zajęła 4 miejsce, a w kategorii elity mężczyzn: Mikołaj Dutkowski zajął 6 miejsce

W trakcie zawodów nastąpiło bardzo miłe zdarzenie. Wśród uczestników Mistrzostw spotkaliśmy absolwentkę SP Raszków Arletę Młynarczyk, która przygodę z biegiem na orientację zaczynała w raszkowskiej szkole na przełomie lat 1989/1990. Aktualnie mieszka w Monachium i reprezentuje klub niemiecki OLV Landshut.