TURNIEJ O RUCHU DROGOWYM

06 maja 2013

2013-05-06

Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego rozpoczął się w naszej gminie 19 kwietnia br.. W zmaganiach teoretycznych i praktycznych najwyższe noty - drużynowo i indywidualnie otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Radłowie w składzie: Dominik Mróz, Jakub Sitarz i Bartosz Janiak.

Etap powiatowy Turnieju został zorganizowany dnia 26 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim. W tym etapie brały udział najlepsze drużyny z gmin powiatu ostrowskiego w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Podobnie jak w turnieju gminnym należało wykazać się wiedzą z przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnościami jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego i po torze przeszkód.

I tym razem najlepszą drużyną w kategorii szkół podstawowych okazała się drużyna z Radłowa. Drużynowo zespół zajął I miejsce, a indywidualnie II miejsce zajął Dominik Mróz, III miejsce Jakub Sitarz i IV Bartosz Janiak. Zwycięska drużyna wraz z opiekunem Anną Śniegocką została udekorowana złotymi medalami, otrzymała puchar, nagrody i dyplomy.

Teraz przed drużyną z Radłowa kolejne dni przygotowań i ćwiczeń, bowiem będzie ona reprezentowała powiat ostrowski na Wojewódzkim Turnieju Ruchu Drogowego, który odbędzie się w dniu 24 maja 2013 r. we Wrześni.