14 stycznia 2013

2013-01-14

Podsumowanie sezonu kolarskiego 2012 Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Burghardt" w Raszkowie wypadło pomyślnie.

Niezawodna i ciągle młoda MONIKA CEGŁA

Po zakończeniu kariery kolarskiej na torze i szosie, gdzie zdobyła kilka tytułów Mistrzyń Polski oraz bardzo dobrych miejscach w Mistrzostwach Świata w 1999 roku - Ateny na torze (13-te miejsce w wyścigu dystansowym oraz 20 - te miejsce na 2 km), pokochała rower górski i od kilku lat zaskakuje nas bardzo dobrymi wynikami.

W 2012 roku przejechała 10 maratonów „Giga" oraz 6 Crossów MTB o ogólnopolskim zasięgu. Kilka z nich wygrała, a najgorsze miejsce jakie zdobyła to 5-te.

Kategoria: MŁODZIK

Młodzicy najlepsze wyniki osiągnęli w wyścigach MTB o Puchar „Fortuna THULE CUP" o zasięgu ogólnopolskim.

KAMIL CICHARZEWSKI - dobrze radził sobie na szosie, ale największy sukces osiągnął w MTB wygrywając imprezę o Puchar „Fortuna THULE CUP". Zawody te były rozgrywane w 5-ciu miastach na terenie Wielkopolski:Gniezno, Wągrowiec, Oborniki, Mosina i Książ Wielkopolski.

MARCIN KONIK - do największych sukcesów należy II miejsce w imprezie o puchar „Fortuna THULE CUP" oraz wygrał kilka wyścigów MTB o zasięgu regionalnym

ADRIAN SKAŁECKI - zajął ogólnie III miejsce w wyścigach o Puchar „Fortuna THULE CUP" oraz nieźle sobie radził w innych imprezach. Najlepsze wyniki osiągnął w roku 2011 w kategorii ŻAK, gdzie był drugim zawodnikiem w Wielkopolsce.

Kategoria ŻAK

Bardzo dobry sezon miał zawodnik JACEK OPIELEWICZ. Przejechał cały wyścig „Mini Tour de Polonge" dla szkół podstawowych. Brał udział w wyścigach począwszy od Jeleniej Góry, Opola, Cieszyna, Katowic, Zakopanego aż do zakończenia w Krakowie. Na poszczególnych etapach w „Mini Tour de Polonge" zajmował bardzo dobre miejsca. Najlepsze to II miejsce, a najsłabsze jakie zajął to XVIII z powodu kraksy. Jego opiekunem przez cały wyścig był ojciec Jarosław Opielewicz.

Poza tym uczestniczył jeszcze w innych imprezach o zasięgu ogólnopolskim np. w wyścigu o Puchar Polski w Raszkowie gdzie dwukrotnie zajmował II miejsce (start wspólny i jazda indywidualna na czas). W pozostałych wyścigach o zasięgu regionalnym, a było ich około 20 - zajmował miejsca od I do III. Dobrze radził sobie w wyścigach MTB (rowery górskie) o Puchar „Fortuna THULE CUP" gdzie ogólnie zajął II miejsce..

MATEUSZ ZIELIŃSKI - startuje drugi sezon. Wygrał kilka wyścigów, ale najlepsze wyniki osiąga w MTB i kolarstwie torowym.

PRZEMYSŁAW DWORNIKOWSKI - startuje dopiero od czerwca 2012 roku i ma niespełna 10 lat, a już wygrał 4 wyścigi.

WIKTORIA POLAK - zaczęła trenować dopiero od września 2012 roku i bardzo dobrze radziła sobie w pierwszych wyścigach - dwa razy zajęła IV miejsce. Tutaj warto dodać, że ojciec Wiktorii zaczynał swoją karierę kolarska w Raszkowie i należał do ścisłej czołówki krajowej.

WOJCIECH JANIAK - dobrze sobie radzi w wyścigach dla przedszkolaków. Jego dziadek to Janusz Janiak - najbardziej znany kolarz i trener z Raszkowa.