Klubowe Mistrzostwa Polski w biegu na orientację Gdańsk-Sopot

29 maja 2013

Aktualności

2013-05-29

W dniach 17-19.05.2013 w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym między Gdańskiem a Sopotem odbyła się 1 runda KLUBOWYCH MISTRZOSTW POLSKI w biegu na orientację. Zawodnicy UKS ARKADY Raszków w tych Mistrzostwach wywalczyli bardzo dobre miejsca.

Anna Matyba zdobyła w kategorii do lat 18 - 2 medale - złoty w biegu sprinterskim i brązowy na dystansie klasycznym.

Dominika Brajer także w kategorii do lat 18 w biegu sprinterskim zajęła 3 miejsce.

Sztafeta młodziczek w składzie: Dominika Niezgódka, Wiktoria Nowicka i Magdalena Pluta zajęły 3 miejsce i zdobyły brązowy medal.

W kategorii weteranów M35, dwa medale złoty w sprincie i srebrny w klasyku zdobył Karol Gmur.

W najsilniejszej męskiej kategorii M21 Mikołaj Dutkowski w biegu sprinterskim zajął bardzo dobre 5 miejsce.

W biegach sztafetowych juniorki w składzie Dominika Brajer, Anna Matyba i Romana Dopierała zajęły 7 miejsce, a eksperymentalny skład naszych seniorów zajął bardzo dobre 8 miejsce - eksperymentalny skład dlatego, że biegał w tej sztafecie tylko jeden senior, czyli Mikołaj Dutkowski, a z nim seniorka Paulina Dudzińska i junior Przemysław Kaczocha.

Start w 1 rundzie tegorocznych Klubowych Mistrzostw Polski był dla UKS Arkady wyjątkowy. Jeśli chodzi o punktację klubów, to w tej edycji zawodnicy raszkowskiego klubu zdobyli najwięcej punktów w historii startów w Klubowych Mistrzostwach Polski. Miejmy nadzieję, że start w 2 rundzie we wrześniu będzie równie udany.