Najlepsi w Wielkopolsce

26 czerwca 2013

2013-06-26

W środę 19 czerwca br. Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie, którzy znaleźli się w gronie najlepszych biegaczy na orientację w Wielkopolsce oraz ich rodzicami. W spotkaniu uczestniczyła także Dyrektor Szkoły Aleksandra Krawczyk oraz nauczyciele – współtwórcy sukcesu młodych sportowców Justyna Briske - Dutkowska i Adam Dutkowski.

W sali w Ratuszu zjawili się wszyscy członkowie zwycięskiej drużyny, a mianowicie: Kamil Garstka, Magdalena Pluta, Karina Krawiec, Konstancja Noculak, Natalia Ruda, Aleksandra Pluta, Eryk Sobczak, Jakub Cegła, Hubert Michalak, Jakub Chmielarz i Maksym Bieniek.

Gratuluję Wam wyników sportowych jakie osiągacie już w tak młodym wieku na zawodach rangi wojewódzkiej – mówił Burmistrz Jacek Bartczakswoją sportową postawą rozsławiacie naszą Gminę i Miasto Raszków. Muszę przyznać, że obserwuję Wasze postępy i cieszę się ze wszystkich Waszych zwycięstw. Rodzicom i opiekunom gratuluję i dziękuję za wsparcie jakie okazujecie tym młodym sportowcom.

Następnie Burmistrz wręczył uczniom pamiątkowe albumy z dedykacją. Ta zwycięska drużyna zdobyła drugie miejsce w Wielkopolsce wśród szkół podstawowych w biegu na orientację podczas Finału Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych na poznańskiej Malcie, które odbyły się na początku czerwca br.

Pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrza Wielkopolski Szkół Podstawowych zdobył Kamil Garstka z 6b. Był najlepszy spośród 121 zawodników. Wśród 139 dziewcząt 2 miejsce zajęła Magdalena Pluta 6c, 4 miejsce zajęła Karina Krawiec 6a, a Konstancja Noculak była 6. Bardzo dobrze spisały się również Natalia Ruda z 5a oraz Aleksandra Pluta z 3b. W punktacji drużynowej szkół dziewczęta z SP Raszków zajęły 2 miejsce na 32 sklasyfikowane szkoły, a chłopcy 3 miejsce na 29 najlepszych szkół z całej Wielkopolski. Doskonale spisali się także Sobczak Eryk 5c, Cegła Jakub 5c, Michalak Hubert z 4b, Chmielarz Jakub 4a i Bieniek Maksym 3c. W punktacji łącznej dziewcząt i chłopców SP RASZKÓW zajęła 2 miejsce w Wielkopolsce. Ogółem wystartowało 121 uczniów 29 szkół. Zwycięską drużynę prowadzi Justyna Briske-Dutkowska wraz z Adamem Dutkowskim.