Święto Niepodległości na sportowo

13 listopada 2013

2013-11-13

Z okazji Święta Niepodległości w dniu 9 listopada 2013 roku w sali świetlicy wiejskiej w Sulisławiu odbyły się IV Miejsko-gminne zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Raszków dla drużyn jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz innych organizacji społecznych działających na terenie Gminy i Miasta Raszków. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Raszkowie.

Do zawodów zostało zgłoszonych 11 drużyn reprezentujących 8 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Urząd Gminy i Miasta Raszków, a mianowicie OSP: Drogosław, Jaskółki, Korytnica 2 drużyny, Ligota 2 drużyny, Moszczanka, Przybysławice, Sulisław, Szczurawice. Sędzią głównym zawodów był Arkadiusz Szymanek, któremu towarzyszyli: Piotr Kucharski i Tadeusz Jagielski. Zawody zostały przeprowadzone w konkurencji drużynowej i indywidualnej.

Najlepszą drużyną została drużyna z OSP Moszczanka zdobywając I miejsce i uzyskując łącznie 260 pkt.,

II miejsce zajęła drużyna Urzędu Gminy i Miasta Raszków uzyskując łącznie 256 pkt.,

III miejsce OSP Przybysławice uzyskując 254 pkt.,

a następne w kolejności były: OSP Ligota I uzyskując 251 pkt., OSP Jaskółki uzyskując 249 pkt., OSP Szczurawice – 239 pkt., OSP Sulisław – 234 pkt., OSP Drogosław – 220 pkt., OSP Ligota II – 217 pkt., OSP Korytnica I – 209 pkt. i OSP Korytnica II – 115 pkt.

W konkurencji indywidualnej najlepszymi strzelcami byli:

I miejsce – dh Zbigniew Dudek OSP Ligota – 93 pkt.,

II miejsce – dh Rafał Kosiński OSP Przybysławice – 91 pkt.,

III miejsce – Jacek Bartczak Urząd GiM – 90 pkt.,

następni w kolejności byli: Mateusz Maciak OSP Moszczanka – 89 pkt., dh Dariusz Rybka OSP Ligota – 88 pkt., dh Hubert Brzostowski OSP Moszczanka i dh Nikodem Surma OSP Przybysławice – 86 pkt., dh Andrzej Frąszczak OSP Jaskółki – 86 pkt., dh Zdzisław Sójka OSP Jaskółki – 85 pkt., dh Dariusz Michalak OSP Szczurawice – 85 pkt.,dh Dariusz Niezgódka OSP Moszczanka – 85 pkt.

Burmistrz Jacek Bartczak wręczył puchary zwycięzcom oraz podziękował wszystkim uczestnikom zawodów za udział w strzelaniu i życzył wszystkim dalszych wspaniałych osiągnięć sportowych.

W tym samym dniu odbyły się także Powiatowe zawody strzeleckie z okazji Święta Niepodległości o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrowie Wlkp. dla najlepszych drużyn z poszczególnych Zarządów Gminnych ZOSP RP.

W turnieju tym I miejsce zajęła drużyna ZOG ZOSP RP w Przygodzicach uzyskując wynik – 265 pkt.,

II miejsce ZOM-G ZOSP RP w Raszkowie – 236 pkt.,

III miejsce ZOM-G ZOSP RP w Nowych Skalmierzycach – 194 pkt.

Indywidualnie najlepszymi strzelcami byli zdobywając miejsca:

I miejsce – dh Łukasz Krakowski – 93 pkt.,

II miejsce – dh Leszek Kamzol – 87 pkt.,

III miejsce – dh Bartosz Bladziak – 85 pkt.,

IV miejsce – dh Hubert Brzostowski – 83 pkt.,

V miejsce – dh Dariusz Niezgódka – 82 pkt.

Puchary i dyplomy wręczyli: Prezes ZOP ZOSP RP dh Przemysław Kaźmierczak i Wiceprezes ZOP ZOSP RP dh Andrzej Frąszczak.