Z Raszkowa na Mistrzostwa Świata do Florencji

10 stycznia 2014

Aktualności

2014-01-10

Wychowanek MLUKS "Burghardt" Raszków, Gracjan Szeląg w dniu 28.09.2013 roku zajął 12 miejsce w Mistrzostwach Świata juniorów w kolarstwie szosowym we włoskiej Florencji. Miesiąc wcześniej, w Cieplicach został Górskim Mistrzem Polski.

Gracjan Szeląg w wieku 10 lat zaczął trenować kolarstwo w raszkowskim klubie, w tym okresie wygrał kilkadziesiąt wyścigów regionalnych i ogólnopolskich. W 2011 roku w Raszkowie w wyścigu kolarskim, organizowanym od kilku lat przez Wielkopolski Związek Kolarski i Gminę i Miasto Raszków, zajął I miejsce zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski LZS, a dwa tygodnie później zdobył tytuł Mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas. Jako szesnastolatek został uczniem szkoły Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu, od tego czasu opiekę nad Gracjanem przejął klub "Tarnowia". Od tego roku będzie startował w grupie zawodowej we Włoszech.

Następcy Gracjana Szeląga

Dobrze radzili sobie w 2013 roku następcy Gracjana Szeląga również startujący w Międzyszkolnym Ludowym Uczniowskim Klubie Sportowym „Burghard” Raszków.

Młodzicy

Bardzo dobry sezon można zaliczyć młodziczce Wiktorii Polak, wygrała kilka wyścigów na szosie i torze. Do największych sukcesów można zaliczyć:

IV miejsce ze startu wspólnego w Makroregionie Zachodniopomorskim w Darłowie. Poza tym bardzo dobrze spisywała się w wyścigach raszkowskich: II miejsce w jeździe indywidualnej na czas oraz IV ze startu wspólnego. W Mistrzostwach Wielkopolski na czas zajęła VI miejsce.

Dobrze spisywał się również Marcin Konik, w 3-etapowym Wyścigu Pokoju, który rozgrywany był w Tarnowie Podgórnym o zasięgu ogólnopolskim zajął w klasyfikacji końcowej XI miejsce. W Mistrzostwach Wielkopolski na czas zajął VI miejsce. W Darłowskim Makroregionie zajął IX miejsce w wyścigu ze startu wspólnego. W rankingu wielkopolskim za rok 2013 zajął bardzo dobre X miejsce.

Natomiast najlepszym wynikiem Adriana Skałeckiego to VIII miejsce w Makroregionie MTB.

Żacy

Przemysław Dwornikowski oraz Mateusz Zieliński wygrali po kilka wyścigów w kolarstwie górskim czyli MTB. Dużym sukcesem Mateusza Zielińskiego to III miejsce w rankingu Wielkopolskim za 2013rok.

Od paru miesięcy trenują i startują w wyścigach Jakub Paluch i wnuk trenera Mateusz Janiak, jak na początek radzą sobie bardzo dobrze, już kilka razy stawali na podium w wyścigach Wielkopolskiej Próby Kolarskiej o puchar Marszałka Wielkopolskiego.

Nie można zapomnieć o startującej nadal Monice Cegle, kilkukrotna Mistrzyni Polski oraz 12-ta zawodniczka torowych Mistrzostw Świata w Grecji, nadal wygrywa w Crossach i Maratonach. Bardzo dobrze spisuje się jako szkoleniowiec młodych kolarzy.

Wielkopolska Liga MTB o puchar "THULE" 2013 w CrossachNa końcową klasyfikację składały się wyniki z trzech serii które zostały rozegrane odpowiednio w Pniewach, Mosinie i Wągrowcu.