Nasze największe sukcesy UKS ARKADY w 2013 roku

12 lutego 2014

2014-02-12

Zawodnicy UKS "Arkady" Raszków w 2013 roku wywalczyli kilka wartościowych wyników. W punktacji Ministerstwa Sportu i Turystyki - współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży co roku UKS "Arkady" zdobywa punkty dla gminy, powiatu i województwa.

W 2013 roku klub zdobył 81,01 pkt. Dało to 477 miejsce wśród 3329 sklasyfikowanych klubów z całej Polski. Punkty zdobyte przez UKS "Arkardy" przyczyniły się do sklasyfikowania Powiatu Ostrowskiego na 101 miejscu wśród 362 powiatów, a Gmina i Miasto Raszków zajęła 274 miejsce wśród 886 punktujących miast i gmin.

Według tej punktacji UKS "Arkady" zajął pierwsze miejsce w Wielkopolsce wśród klubów orientacji sportowej.

Najważniejsza informacja płynąca z tej punktacji jest następująca:

UKS "Arkady" spośród wszystkich klubów zdobył dla Powiatu Ostrowskiego najwięcej punktów. Kluby Powiatu Ostrowskiego zdobyły w sumie 328,71 pkt. Nasz klub zdobył 24,64 % punktów zdobytych przez wszystkie kluby z powiatu.

Zawodnicy UKS "Arkady" uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w biegu na orientację juniorów młodszych, juniorów i seniorów.

Mistrzostwa Polski w sprincie – Zamość

9 miejsce Kaczocha Przemysław - kategoria do lat 18

Mistrzostwa Polski na średnim dystansie – Zamość

5 miejsce Brajer Dominika - kategoria do lat 18

Mistrzostwa Polski w sztafetowym biegu na orientację – Zamość

4 miejsce sztafeta juniorek do lat 18 w składzie Anna Matyba, Dominika Brajer, Joanna Kulas

8 miejsce w Polsce sztafeta seniorów w składzie: Mikołaj Dutkowski, Karol Gmur, Przemysław Kaczocha

7 miejsce Matyba Anna - kategoria do lat 18

Z kolei w Mistrzostwach Polski Weteranów w biegu na orientację lokaty przedstawiają się następująco:

2 miejsce Gmur Karol – kategoria powyżej lat 35

4 miejsce Gmur Karol – kategoria powyżej lat 35

1 miejsce Gmur Karol – kategoria powyżej lat 35

Klubowe Mistrzostwa Polski – Gdańsk i Wrocław.

Klubowe Mistrzostwa Polski rozegrano w dwóch rundach. Pierwszą w Gdańsku a drugą

we Wrocławiu. Punktacji podlegało 6 biegów (dwie sztafety, dwa sprinty, middle i klasyk).

W tych biegach nasz klub zdobył wiele czołowych miejsc w tym 1 złoty Anna Matyba i trzy brązowe medale (Anna Matyba, Dominika Brajer i sztafeta młodziczek)

Wśród 35 sklasyfikowanych klubów UKS "Arkady" zajął 11 miejsce w Polsce i 3 w drugiej lidze. Nasz klub był najlepszym klubem z Wielkopolski.

Inne zawody w których uczestniczyli sportowcy raszkowskiego klubu:

• Eliminacje do Mistrzostw Świata seniorów – 6 miejsce Mikołaj Dutkowski

• Bieg Ptolemeusza – Kalisz – 6 miejsce Mikołaj Dutkowski (czas 34:38)

• Bieg Republiki Ostrowskiej – 9 miejsce Mikołaj Dutkowski (czas 34:32 )

• Grand Prix Ostrowa w biegach – bieg w Raszkowie – 1 miejsce Paulina Dudzińska

3 miejsce Mikołaj Dutkowski

• Mistrzostwa Wielkopolski Szkół - 1 miejsce Kamil Garstka.

2 miejsce Magdalena Pluta

SP Raszków – 2 miejsce w Wielkopolsce wśród szkół podstawowych..

W 2013 roku UKS ARKADY miał zarejestrowanych w Polskim Związku Orientacji Sportowej 41 zawodników. Sportowcy wystartowali w ponad 40 zawodach na terenie Polski, Niemiec, Czech, Finlandii. Uczestniczyli w 7 obozach sportowych doskonaląc swoje umiejętności. W Kadrze Wojewódzkiej Młodzików klub miał 6 zawodników, w Kadrze Wojewódzkiej Juniorów 4 zawodników, a w Kadrze Narodowej PZOS miał jednego zawodnika – Jakuba Garstkę.