Aktualności
W niedzielę 26 stycznia br. oficjalnie otwarto świetlicę w Rąbczynie. Na zaproszenie Sołtysa wsi Rąbczyn, Rady Sołeckiej wsi Rąbczyn, radnych Rady Gminy i Miasta Raszków, Koła Gospodyń Wiejskich w Rąbczynie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Rąbczynie licznie przybyli mieszkańcy Rąbczyna oraz Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba, Zastępca Burmistrza Piotr Rokicki i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radłowie Iwona Pasternak.
Wszystkich gości powitał gospodarz uroczystości Sołtys Henryk Marszałek. Następnie głos zabrała radna gminna Maria Biadała, która przybliżyła kulisy powstawania planu zagospodarowania przestrzennego wsi Rąbczyn oraz kolejne etapy prac remontowych, które wykonane były w ubiegłym roku. Następnie głos zabrał Burmistrz Jacek Bartczak, który życzył mieszkańcom, aby jak najczęściej się spotykali w tej tak pięknie odnowionej świetlicy.
Organizatorzy przygotowali dla gości także krótki program artystyczny. Specjalnie na tę okazję zatańczyły uczennice z Gimnazjum im. Armii Krajowej w Raszkowie oraz tancerze break dance Przemek Owczarek i Patryk Jankowski, którzy na co dzień ćwiczą w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie. Wszyscy młodzi artyści zebrali wiele braw od publiczności.
Kolejnym ważnym punktem tej uroczystości było dokonanie oficjalnego otwarcia świetlicy. Do przecięcia wstęgi poproszono Burmistrza Jacka Bartczaka, Przewodniczącego Rady Andrzeja Matybę oraz Sołtysa wsi Henryka Marszałka. Po tradycyjnym toaście panie z Koła Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem Teresy Marszałek zaprosiły na tort z okazji otwarcia sali oraz inne pyszności.
Mieszkańcy Rąbczyna wreszcie mogą korzystać z nowej świetlicy. Warto tu nadmienić, że w ramach I etapu, który rozpoczął się w kwietniu 2013 roku, wykonano między innymi remont pomieszczeń oraz instalacji: sanitarnych wewnętrznej i zewnętrznej, wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji, centralnego ogrzewania, wentylacji nawiewno – wywiewnej, gazowej wewnętrznej, elektrycznej i oświetleniowej. Oprócz tego wykonano również podesty i podjazd dla niepełnosprawnych. W drugim etapie wykonano remont pomieszczeń gospodarczych i łazienek oraz wymiany pokrycia dachowego. Koszt wykonanych prac w ramach obu etapów opiewa na kwotę ponad 230 tysięcy złotych.