Turniej o ruchu drogowym

30 maja 2014

2014-05-30

Eliminacje powiatowe XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się 15 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim.

W rywalizacji turniejowej wzięły udział najlepsze drużyny ze wszystkich gmin powiatu ostrowskiego. Zgodnie z regulaminem każdy z uczestników musiał wykazać się zagadnieniami teoretycznymi i praktycznymi związanymi z przepisami ruchu drogowego i umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasza gminę reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Radłowie w składzie: Sara Komorska, Tomasz Krata, Julia Michalak, i Aleksander Sitarz, która w  kategorii szkół podstawowych zajęła I miejsce kwalifikując się do etapu wojewódzkiego. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Julia Michalak a trzecie Tomasz Krata.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali medale, puchary oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, Starostwo Powiatowe i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Etap wojewódzki w kategorii szkól podstawowych odbył się 16 maja 2014r. w Kłecku. Drużyna z Radłowa w etapie wojewódzkim zajęła 16 miejsce na 31 startujących drużyn. Indywidualnie najlepszy rezultat osiągnął Tomasz Krata. Opiekunem drużyny z Radłowa jest nauczycielka Anna Śniegocka.

Warto tu wspomnieć także, że etap gminny turnieju został przeprowadzony pod koniec kwietnia br. w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Raszkowie. Brały w nim udział drużyny ze szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Raszków. Turniej składał się z czterech części: testy z przepisów ruchu drogowego, krzyżówek, jazdy w miasteczku ruchu drogowego i torze przeszkód oraz teoretyczna i praktyczna wiedza udzielania pierwszej pomocy. W tym roku po raz pierwszy w turniejowych zmaganiach drużyna składała się z czterech uczestników w której zgodnie z regulaminem musiały uczestniczyć dwie dziewczyny. Drużyna ze Szkoły Podstawowej z Radłowa rozpoczęła eliminacje w składzie: Tomasz Krata, Julia Michalak, Iwona Młynarczyk, Dawid Rybka i zajęła drużynowo I miejsce kwalifikując się do etapu powiatowego. Indywidualnie członkowie zwycięskiej drużyny zajęli: I miejsce Julia Michalak, III miejsce Tomasz Krata.