Raszkowianka w Klasie Okręgowej

12 czerwca 2015

2015-06-12

Ludowy Klub Sportowy „Raszkowianka” po 37 latach wrócił do Klasy Okręgowej. Ten sukces zbiegł się z okrągłą rocznicą istnienia klubu, bowiem w przyszłym roku klub obchodzić będzie jubileusz 90 – lecia.

Decydujący o wejściu do klasy wyżej mecz Raszkowianka zaczęła nerwowo, pierwszą okazję na na zdobycie gola mieli goście lecz dobrą interwencją piłkę z linii bramkowej wybił Paweł Jagodziński. Pierwszą okazję na zdobycie gola miał Bartosz Zmyślony, który otrzymał dośrodkowanie od Mateusza Fuchsa lecz trafił tylko w boczną siatkę. Pierwsza bramka dla Raszkowianki to 20 minuta meczu z rzutu wolnego wykonał Marcin Pacyna, jego strzał odbił się od muru, lecz szybka dobitka okazała się skuteczna i Raszkowianka wyszła na prowadzenie.

Kolejne dwie bramki zdobył Marcin Kucharski i do przerwy zespół z Raszkowa wygrywał 3:0. Druga połowa już lepsza gra zespołu z Ostrowa, lecz nasza zespół pozwolił gościom na zdobycie tylko jednego gola i mecz zakończyła wygraną 3:1. Dzięki temu zwycięstwu na dwie kolejki do końca rozgrywek Raszkowianka zapewniła sobie awans do KLASY OKRĘGOWEJ.