25 czerwca 2015

Aktualności

2015-06-25

Wiele atrakcji, dużo zabawy i prawdziwa piknikowa atmosfera sprawiły, że całe rodziny bawiły się na Pikniku Wędkarskim nad zbiornikiem wodnym „Kąpielka” w Pogrzybowie.

Najpierw na Zalewie i na zbiorniku wodnym,,Żaba” odbyły się zawody wędkarskie dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Mali wędkarze walczyli o zwycięstwo w specjalnie dla nich zorganizowanych zawodach. Każde dziecko marzyło o złowieniu wielkiej ryby. I niektórzy złowili naprawdę duże okazy - karpie, leszcze, a jeden uczestnik złowił piękny okaz karpia koja - japońskiej odmiany naszego karpia. Zwycięzcą w kategorii chłopców został Janek Cegła, który złowił ryby o wadze 7,16 kg. Tuż za nim był Szymon Jagodziński 5,66 kg, a trzecie miejsce zajął Filip Czebatura z wynikiem 2,04 kg. Wśród dziewczynek najlepsza była Ashlee Konopielko 0,87 kg. Drugie miejsce zajęła Ania Kasprzak 0,59 kg, a trzecia była Ola Paluszek 0,57 kg. Na zakończenie zawodów dzieci zostały obdarowane upominkami.

Po zawodach rozpoczął się Piknik. Dla licznie przybyłej publiczności występowały maluszki z przedszkola w Raszkowie i z Filii w Przybysławicach oraz wokalistki z Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie. Z monologiem w gwarze wielkopolskiej wystąpiła uczennica z Jankowa Zaleśnego. Jak zwykle wiele emocji wzbudził ryk motorów, który towarzyszy motocyklistom z MOTO RANCZO w Przybysławicach. Były także pokazy straży pożarnej oraz udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie dzieci obdarowane zostały czekoladami i lodami. Czas umilały konkursy przygotowane przez organizatorów.

W czasie Pikniku małym zwycięzcom zawodów wędkarskich wręczono okazałe puchary i medale, a Andrzej Czysty otrzymał koszulkę jako Mistrz RTW Raszków 2015.

Duże wrażenie na uczestnikach Pikniku zrobił także pokaz paralotniarzy ze Stowarzyszenia „Paralotnie Michałków”. Akrobacje w powietrzu oraz loty między pylonami wykonywane przez członów stowarzyszenia zapierały dech w piersiach.

Film z Pikniku Wędkarskiego wraz z pokazem paralotniarskim znajduje się na naszej stronie w zakładce - Filmy Gminne.

RTW Raszków oraz Gmina i Miasto Raszków dziękują wszystkim, którzy wsparli realizacje tego przedsięwzięcia.