Zawody wędkarskie wsi Moszczanka - Skrzebowa

07 października 2015

2015-10-07

W ciepły niedzielny poranek 4 października br. zebrali się młodzi i starsi wędkarze z Moszczanki i Skrzebowej, aby rozegrać zawody wędkarskie. Piękna słoneczna pogoda zachęciła 12 wędkarzy do przybycia nad zbiornik w Moszczance, aby w miłej i wesołej atmosferze powędkować i pokazać, kto jest najlepszy wędkarzem.

Zwycięzcą w kategorii starszych wędkarzy, którzy walczyli o Puchar Burmistrza został Andrzej Kożuch, który złowił dwa piękne karpie (największy karp ważył 3,06 kg) oraz okazałego karasia. W sumie złowił ryby o wadze 5,43 kg. Gratulacje ! Drugie miejsce zajął Zbigniew Wodniczak 2,88 kg, a trzeci był Leszek Krakowski 0,79 kg. Puchar zwycięzcy zawodów osobiście wręczył Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak.

Młodzi wędkarze natomiast walczyli o Puchar Radnego wsi Moszczanka- Skrzebowa Karola Marszała. Najlepszym młodym wędkarzem okazał się Dominik Oleszyński. Jego wynik to 1,08 kg. Tuż za nim był Jędrzej Krampilc 0,88 kg, a trzecie miejsce zajął Arek Kożuch 0,66 kg. Puchar zwycięzcy wręczył Wiceprzewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Karol Marszał.

Zwycięzcy otrzymali również dyplomy i atrakcyjne nagrody, które ufundował organizator zawodów Zbigniew Kmiecik. Gratulujemy udanych zawodów!