Zawodnicy UKS Arkady Raszków wśród najlepszych uczniów w Wielkopolsce

23 czerwca 2016

2016-06-23

W pierwszej połowie czerwca br. w Poznaniu na Cytadeli odbyły się Finały Mistrzostw Wielkopolski Szkół w biegach na orientację. Słoneczna pogoda sprzyjała rywalizacji. W Mistrzostwach wystartowała spora grupa zawodników UKS Arkady Raszków w barwach szkół do których chodzą.

Zawodnicy reprezentowali następujące szkoły:

1. Szkołę Podstawową im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie

2. Gimnazjum im. Armii Krajowej w Raszkowie

3. I Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim

Mistrzostwa odbyły się na poziomach szkół.

Wśród dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych w każdej kategorii wystartowało po około 110 uczniów. W tak dużej stawce bardzo dobrze spisali się uczniowie SP Raszków. W kategorii dziewcząt zespół SP Raszków zajął 4 miejsce w Wielkopolsce wśród 31 sklasyfikowanych szkół.

Skład zespołu dziewcząt i indywidualnie zajęte miejsca:

6 miejsce Dobroś Aleksandra 6b

10 miejsce Gruszczyńska Zuzanna 6b

12 miejsce Sójka Wiktoria 6b i Pluta Aleksandra 6b.

Znakomicie w kategorii chłopców wystartowali uczniowie SP Raszków. W punktacji drużynowej wśród reprezentacji 32 szkół z Wielkopolski raszkowscy uczniowie zajęli 2 miejsce.

Skład zespołu chłopców i indywidualnie zajęte miejsca:

5 miejsce Bieniek Maksym 6b

10 miejsce Kaczocha Szymon 6b

31 miejsce Marciszewski Robert 6b i Oczkowski Kacper 5.

Kategoria gimnazjów:

Dziewczęta z gimnazjum w Raszkowie zajęły w punktacji szkół 2 miejsce w Wielkopolsce wśród 26 sklasyfikowanych gimnazjów.

2 miejsce Niezgódka Dominika

4 miejsce Ruda Natalia

7 miejsce Wajrauch Oliwia

12 miejsce Pluta Magdalena.

W kategorii dziewcząt wystartowało 99 zawodniczek.

Kapitalnie wśród chłopców wystartowali uczniowie raszkowskiego gimnazjum zdobywając 1 miejsce. Na dodatek zajęli bardzo wysokie miejsca indywidualnie.

2 miejsce Żurkiewicz Krzysztof

3 miejsce Garstka Kamil

5 miejsce Michalak Hubert.

Wśród chłopców startowało 94 uczniów.

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

W tej kategorii startowało dwóch zawodników UKS Arkady - uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp.

3 miejsce zajął Jakub Garstka, a 6 miejsce wybiegał Piotr Niezgódka. W tej kategorii biegało 109 zawodników.

Podsumowując - start w Mistrzostwach Wielkopolski był dla zawodników UKS Arkady Raszków bardzo udany. Bardzo ważnym aspektem jest także fakt, że wszyscy wyżej wymienieni uczniowie to wychowankowie Justyny i Adama Dutkowskich.