Drużyna MDP z OSP Grudzielec Nowy najlepsza w gminie i w powiecie

14 listopada 2016

2016-11-14

W drugiej połowie października 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej w Raszkowie odbył się III Miejsko-Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych Gminy i Miasta Raszków w wieku od 12 do 16 lat.

Młodzi strażacy walczyli o Puchar Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Raszkowie. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn z następujących jednostek OSP: Bieganin, Jaskółki, Grudzielec Nowy, Korytnica, Raszków, Sulisław i Szczurawice. Turniej został rozegrany w dwóch grupach. Zwycięzcy grup grali o I miejsce, natomiast drużyny z 2 miejscem w grupie o III miejsce.

Oto wyniki gminnego turnieju:

I miejsce MDP-OSP Grudzielec Nowy,

II miejsce MDP-OSP,

III miejsce MDP-OSP Sulisław.

Kolejne miejsca zajęli: OSP Raszków, OSP Bieganin, OSP Jaskółki i OSP Szczurawice.

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc drużyny otrzymały: puchary, medale i dyplomy, które ufudnowała Gmina i Miasto Raszków. Sędzią głównym zawodów był Dawid Borusiak z Ostrowa Wielkopolskiego.

Zwycięska drużyna MDP z OSP Grudzielec Nowy zakwalifikowała się do turnieju Powiatowego w Halowej Piłce Nożnej, który odbył się w hali sportowej w Gorzycach Wielkich w dniu 5 listopada 2016 roku.

Organizatorem etapu powiatowego był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrowie Wielkopolskim. W turnieju tym uczestniczyło 8 drużyn reprezentująch poszczególne gminy z terenu powiatu ostrowskiego. Turniej również został przeprowadzony w dwóch grupach.

W grupie I rywalizowały drużyny i zajęły miejsca: OSP Sieroszewice, OSP Grudzielec Nowy, OSP Daniszyn i OSP Sośnie. W grupie II rywalizowały drużyny i zajęły miejsca: OSP Odolanów, OSP Borowiec, OSP Skalmierzyce i OSP Janków Przygodzki.

Do finału zakwalifikowały się drużyny z OSP Grudzielec Nowy i OSP Borowiec. Mecz i dogrywka zakończyła się wynikiem bezbramkowym i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne w których OSP Grudzielec Nowy pokonał OSP Borowiec 5:4, natomiast o trzecie miejce OSP Odolanów wygrał z OSP Sieroszewice 3:0.