Sukcesy raszkowskich biegaczy na orientację w Pucharze Bałtyku i Grand Prix Pomorza

13 września 2016

2016-09-13

Tradycyjnie w sierpniu zawodnicy UKS Arkady Raszków uczestniczyli w obozie mającym na celu przygotowanie się do jesiennej części sezonu. W tym roku zawodnicy byli na obozie w okolicach Trójmiasta. W trakcie zgrupowania członkowie UKS Arkady Raszków wystartowali w dwóch dużych międzynarodowych zawodach w biegach na orientację. W obydwu zawodach nasi zawodnicy zajmowali czołowe miejsca.

Puchar Bałtyku 12-15.08.2016.

Bieg sprinterski, który rozegrano w Wejherowie:

3 miejsce w kategorii M18 Jakub Garstka

5 miejsce w kategorii M14 Hubert Michalak

8 miejsce w kategorii K12 Sandra Chmielarz

8 miejsce w kategorii K16 Dominika Niezgódka

W kategorii damskiej Elity 5 miejsce zajęła Anna Matyba wychowanka UKS Arkady Raszków, aktualnie zawodniczka WKS Grunwaldu Poznań.

Część leśna składała się z 3 etapów.

Do klasyfikacji końcowej liczyła się suma czasów:

6 miejsce w kategorii M18 Jakub Garstka

W kategorii damskiej Elity 3 miejsce zajęła Anna Matyba.

Grand Prix Pomorza 19-21.08.2016

W tych zawodach nasz klub zasilił Mikołaj Dutkowski przejeżdżający z obozów w Jakuszycach do Kątów Rybackich.

Zawody te składały się z 3 biegów leśnych. Na wynik zawodnika składała się suma czasów. Znakomicie w kategorii damskiej i męskiej Elity spisali się wychowankowie UKS Arkady Raszków:

W biegu głównym mężczyzn w kategorii Elity 1 miejsce zajął Mikołaj Dutkowski.

W kategorii damskiej Elity 1 miejsce zajęła Anna Matyba wychowanka UKS Arkady Raszków,

Po bardzo dobrych biegach 3 miejsce w kategorii M18 zajął Jakub Garstka, a 7 miejsce w kategorii M14 wywalczył Hubert Michalak.

Podsumowując obóz i starty w zawodach, należy dodać, że wielu z 16 zawodników biorących w nich udział miało dobre biegi. Trenerzy klubu mają nadzieję, że jesienne starty będą także udane, a czeka ich kilka bardzo ważnych imprez tj. Mistrzostwa Polski na kilku dystansach, Klubowe Mistrzostwa Polski oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.