Sukcesy kolarskie Wiktorii Polak, Szymona Potasznika i Miłosza Potasznika

25 maja 2018

2018-05-25

W tym roku na Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym w Pruszkowie, które odbyły się w dniach 19 do 21 maja 2018 roku naszą gminę reprezentowało aż dwóch zawodników: Wiktoria Polak mieszkanka Walentynowa i Szymon Potasznik z Głogowej.

W pierwszym dniu zawodów odbył się sprint drużynowy juniorek w którym wystartowała Wiktoria Polak wraz z Julią Kowalską. Zajęły one 5 miejsce, a do wejścia do finału zabrakło zaledwie 0,098 tysięcznych sekundy.
Następnego dnia rozegrało się omnium składające się z 4 konkurencji w którym Wiktoria zajęła 4 miejsce, a do brązu brakło tym razem 3 punktów. Ostatni dzień zawodów okazał się szczęśliwy dla zawodniczek. W tym dniu rozegrany został madison w którym Wiktoria wraz z Julią zajęły drugie miejsce i tym samym zostały Wicemistrzyniami Polski w tej konkurencji.

Z kolei Szymon Potasznik w sprincie drużynowym wraz z Damianem Papierskim, Wiktorem Richterem i Dawidem Plutą uzyskali czwartą lokatę i walkę o brąz. W drugim biegu poprawili się o 0,6s i zdobyli brązowy medal w kategorii junior.

W wyścigu drużynowym na dochodzenie byli faworytami i chcieli tylko złota. W pierwszym biegu uzyskali czas 4:14,092 na dystansie 4 km, co dało im 5-cio sekundową przewagę nad drugą drużyną i aż 10 s nad trzecią. Ekipa UKS Koźminianki Koźminek w której barwach jeździ Szymon Potasznik uzyskała czas 4:10,159, który jest nowym klubowym rekordem Polski w kategorii junior zdobywając tym samym tytuł mistrzowski w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Warto tu jeszcze dodać, że ostatni miesiąc jest także bardzo dobry dla Miłosza Potasznika - mieszkańca Głogowej, który na Szosowym Pucharze Polski ze startu wspólnego w Gostyniu wywalczył 2 miejsce po 70 kilometrowej ucieczce oraz na Torowym Pucharze Polski we Wrocławiu był 4 w omnium czyli kolarskim wieloboju składającym się z 4 konkurencji.