Sukcesy kolarskie Wiktorii Polak

21 września 2018

Aktualności

2018-09-21

W dniach 14.08-21.08 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów na torze w Aigle w Szwajcarii. Wystartowała w nich Wiktoria Polak, która w wyścigu drużynowym wraz ze swoimi koleżankami z kadry wywalczyła 8 lokatę. W innej konkurencji, czyli wyścigu indywidualnym na 2 km Wiktoria zajęła 11 miejsce.

W następnym tygodniu w tym samym miejscu odbyły się Mistrzostwa Europy. Tym razem drużyna wywalczyła 4 miejsce przegrywając walkę o brąz z Niemkami. W wyścigu na 2 km Wiktoria zajęła 8 miejsce.

W dniach 15.09-16.09 2018 roku z kolei w Koźminku odbył się finał Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. W pierwszym dniu odbyła się czasówka, która okazała się bardzo trudna przez silnie wiejący wiatr, ale mimo tego udało się Wiktorii wywalczyć 3 miejsce. W niedziele odbył się start wspólny na dystansie 87 km. Tempo było bardzo wysokie i ostatecznie kolarka z Walentynowa uplasowała się na 15 pozycji.