Sukcesy Szymona Potasznika

21 listopada 2018

2018-11-21

W dniach 20-21 października br. odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym w konkurencjach olimpijskich na pruszkowskim welodromie.

Pierwszego dnia wraz z klubowymi kolegami Wiktorem Richterem i Dawidem Plutą Szymon zajął pechowe czwarte miejsce w sprincie drużynowym tracąc 0,3 s do medalu.

Później było już tylko lepiej. Sukcesem zakończyły się eliminacje do finału wyścigu scratch. Kolejnym startem był wyścig indywidualny na 3 km gdzie sportowiec zajął 6 miejsce. W finale scratchu również zajął kolejne dobre 6 miejsce. Następnego dnia w ostatnim starcie na 1 km zdobył brązowy medal z czasem 1:06:350.

Tym pozytywnym akcentem zakończył pierwszy rok w kategorii junior.

Od września tego roku Szymon uczęszcza do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu gdzie na przełomie września i października dwukrotnie zajmował drugie miejsca w okolicznych wyścigach szosowych w Cierpicach i Lubiczu. Od nowego sezonu wraz z bratem Miłoszem będzie reprezentował barwy KTK Kalisz.

Chciałbym też podziękować Burmistrzowi Gminy i Miasta Raszków za sprzęt sportowy, który pomaga mi w odnoszeniu sukcesów. Zawsze z dumą reprezentuję nasz region – mówił Szymon Potasznik.