Sportowe zmagania Szymona Potasznika

28 sierpnia 2018

2018-08-28

W dniach 10-12.08.2018r. odbyły się trzy międzynarodowe wyścigi kolarskie w okolicach Grudziądza.

Pierwszego i drugiego dnia zmagań podczas kryteriów ulicznych Szymon Potasznik zajmował miejsca w drugiej dziesiątce zagranicznej stawki oraz doświadczył nieprzyjemnego upadku.

Jednak podczas wyścig ze startu wspólnego w Kijewie Królewskim - Memoriał Wojciecha Paducha na dystansie 85 km zajął drugie miejsce ulegając jedynie Rosjaninowi, który przyjechał na metę samotnie pięć sekund przed peletonem.

W następnym tygodniu tj. 16-19.08.2018r. Szymon gościnnie jeździł w barwach KLTC KONIN w 25 Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim ''Po Ziemi Łódzkiej''. Obsada wyścigu była bardzo mocna min. kolarze z: Rosji, Estonii, Niemiec, Czech czy Słowacji.

W pierwszym etapie liczącym 106 km sportowiec uplasował się na 21 pozycji nie notując strat w klasyfikacji generalnej. Następnego dnia do pokonania było 109 km. Już od początku wyścigu znalazł się w ucieczce, która trwała ponad połowę trasy, niestety na lotnych premiach zajmował 4 i 5 miejsca. Etap ukończył spokojnie w peletonie na 40 pozycji. Trzeciego dnia zmagań kolarze mieli do pokonania 113 km w deszczowej aurze. Tutaj ponownie walczył na lotnych premiach, niestety ponownie 4 miejsce. Na metę dojechała pięcioosobowa ucieczka, a Szymon finiszował na 8 miejscu z peletonu, co dało mu 13 miejsce na etapie i nadzieję na ostatni dzień rywalizacji. Czwartego dnia etap miał 98 km i rozgrywał się na płaskich rundach w Łasku. Na 78 km była umiejscowiona specjalna premia Memoriałowa, którą Szymon wygrał po samotnym ataku na 2,5 km do premii. Etap zakończył w peletonie finalnie kończąc wyścig na 34 pozycji i 15 z młodszego rocznika.