Zawodnicy UKS Arkady Raszków medalistami Mistrzostw Polski w biegu na orientację

04 października 2018

2018-10-04

W dniach 22-23.09.2018 w Złotym Lesie w okolicach Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach na orientację na dystansie klasycznym i w sztafetach.

W sobotę na bardzo wymagającej trasie biegu klasycznego tytuł Wicemistrza Polski zdobył Mikołaj Dutkowski. Mikołaj zdobył pierwszy swój medal na tym dystansie w karierze zawodnika elity. Trasa wynosiła prawie 15 kilometrów oraz ponad 500 metrów przewyższenia.

W sobotnim biegu klasycznym bardzo dobrze spisała sie wychowanka UKS Arkady, a obecnie zawodniczka WKS Grunwaldu Poznań Anna Matyba zajmując 4 miejsce. Natomiast w niedzielę w biegu sztafetowym Ania wraz z koleżankami z Poznania zdobyła pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyni Polski.

W Mistrzostwach startowali jeszcze Dominika Niezgódka i Szymon Kaczocha.

Natomiast sztafeta juniorek w składzie Aleksandra Pluta, Aleksandra Ziętek i Aleksandra Pluta zajęła 11 miejsce.

Sztafeta seniorów biegająca w mocno eksperymentalnym składzie zajęła 17 miejsce - oto skład tej sztafety Mikołaj Dutkowski, Przemysław Kaczocha i Adam Król.