Mikołaj Dutkowski zdobył kolejny medal Mistrzostw Polski w biegu na orientację

26 października 2018

2018-10-26

13 października 2018 r. odbyły się w okolicach Gdańska Mistrzostwa Polski w nocnym biegu na orientację. Trasa jaką mieli do pokonania zawodnicy w męskiej elicie to około 15 kilometrów.

Swoją przynależność do krajowej czołówki potwierdził zawodnik UKS Arkady Raszków Mikołaj Dutkowski zajmując 3 miejsce i zdobywając brązowy medal.

W niedzielę 14 października 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu na orientację na dystansie średnim. Tego dnia Mikołaj po bardzo wyrównanej walce zajął 6 miejsce z niewielką strata do pozycji medalowych.

Podsumowując tegoroczne starty zawodnika UKS Arkady należy stwierdzić, że był to bardzo udany sezon, który dobrze rokuje na przyszłość.

Młodzi zawodnicy UKS Arkady także próbowali swych sił na dystansie średnim.

Dominika Niezgódka zajęła miejsce 14. A W mistrzostwach wystartowali jeszcze Szymon Kaczocha i Aleksandry Pluta i Ziętek.

W mistrzostwach tych wystartowali także wychowankowie UKS Arkady Raszków.

Zawodniczka WKS Grunwaldu Poznań Anna Matyba zajęła w damskiej elicie, w biegu nocnym 8 miejsce a w biegu średniodystansowym 11.

W Mistrzostwach Polski Masters znakomicie pobiegał w kategorii M40 Karol Gmur aktualnie zawodnik WKS Śląsk Wrocław, który w biegu nocnym zdobył 2 miejsce, a w średnim 3 miejsce.