Kolejne medale uczennic Szkoły Podstawowej w Raszkowie

19 czerwca 2019

2019-06-19

Uczennice Szkoły Podstawowej w Raszkowie w sobotę 25.05.2019 wystartowały w I Mistrzostwach Wielkopolski w aerobiku. Zawody odbyły się w Poniecu. Organizatorzy to jedna z najlepszych szkół w Wielkopolsce w aerobiku i akrobatyce.

Zawodniczki z naszej szkoły przygotowali państwo Justyna i Adam Dutkowscy we współpracy z panią Iloną Klimek, która ułożyła choreografię i przygotowała muzykę dla dziewcząt występujących w solo, w duecie i w trio. Zawody zostały zorganizowane na zasadzie aerobiku gimnastycznego, co było nowością dla naszych dziewcząt. Mimo to zawodniczki szkolnej grupy Mariposa zaprezentowały się znakomicie zdobywając wiele medali w różnych konkurencjach. W kategorii drużyn startowaliśmy w dwóch kategoriach – klasy 6 i młodsze oraz klasy 7 i starsze.

W kategorii młodszej nasze dziewczyny zajęły 3 miejsce ustępując tylko medalistkom Mistrzostw Wielkopolski Szkół.

Skład zespołu:

Ziętek Ewelina, Jańczak Matylda, Kasałka Monika, Sójka Martyna, Dwornikowska Agata – klasa sportowa 5b

Ostrowska Weronika, Kaźmierczak Amelia,Uciechowska Amelia, Biegalska Jagoda, Gromada Monika, Karolewska Kinga, Kulas Wiktoria – klasa sportowa 6b

Uciechowska Oliwia – klasa sportowa 4c

Dziewczęta z grupy starszej zajęły 4 miejsce:

Stefańska Agnieszka, Kasałka Eryka, Grzyb Marcelina, Gawron Agata, Czajka Julia, Liberska Lena – wszystkie klasa sportowa 7b

Tomczak Julia 7a

Kaczmarek Amanda – klasa sportowa 8a

W kategorii solo znakomicie spisała się Lena Liberska z 7b zdobywając 3 miejsce.

Duet Kinga Karolewska i Jagoda Biegalska z 6b zajął najbardziej pechowe dla sportowca - 4 miejsce.

W kategorii starszej nasze trio Stefańska Agnieszka 7b, Kasałka Eryka 7b i Krawczyk Amanda 8a wywalczyło 2 miejsce.

W kategorii młodszej startowały dwa zespoły trzyosobowe z naszej szkoły.

Po zaciętej, bardzo wyrównanej walce 2 miejsce zajęły Jańczak Matylda, Sójka Martyna i Ziętek Ewelina wszystkie z klasy 5b. Natomiast 3 miejsce wywalczyły Kaźmierczak Amelia, Kulas Wiktoria i Uciechowska Amelia uczennice klasy 6b.

Na zawody pojechała także duża grupa rodziców, która mogła zobaczyć swoje córki w walce o najwyższe trofea.