Uczniowie z raszkowskiej szkoły Mistrzami Wielkopolski

17 czerwca 2019

2019-06-17

24 maja 2019 w Lesznie odbył się finał Mistrzostw Wielkopolski Szkól w biegach na orientację. Fantastycznie zaprezentowali się w nim uczniowie Justyny i Adama Dutkowskich z SP Raszków, zdobywając medale i zajmując czołowe miejsca. W finale wystartowała bardzo duża liczba szkół.

Chłopcy z klas 6 i młodszych w punktacji szkół zajęli 1 miejsce i zostali Mistrzami Wielkopolski.
Skład zespołu:

Paweł Wdowczyk, Jan Król, Kacper Pękalski z klasy sportowej 6b

i Marek Stefański z klasy sportowej 5b.

Indywidualnie 3 miejsce i brązowy medal zdobył Paweł Wdowczyk.

W kategorii chłopców wystartowało 101 zawodników z 27 szkół.

6 miejsce w kategorii klas 6 i młodszych zajęły dziewczęta.

Zespół dziewcząt biegał w składzie

Amelia Uciechowska, Monika Gromada - z klasy sportowej 6b.

Matylda Jańczak, Nikola Świtała - z klasy sportowej 5b.

Wśród dziewcząt startowało 113 zawodniczek z 30 szkół.

Uczniowie klas 7 i starszych także udowodnili że należą do czołówki w Wielkopolsce.

2 miejsce w kategorii klas 7-3 gim zajął zespół dziewcząt w składzie  - Aleksandra Ziętek, Aleksandra Dobroś, Aleksandra Pluta – wszystkie klasa sportowa 3a oraz Sandra Chmielarz z klasy sportowej 8a.

Indywidualnie  7 miejsce zajęła Sandra Chmielarz, 8 miejsce Aleksandra Kinga Pluta,

a 9 miejsce zajęła Aleksandra Dobroś.

W tej kategorii w finale wystartowało 97 dziewcząt z 26 szkół.

Także 2 miejsce w kategorii klas 7-3 gim zajęli w punktacji szkół chłopcy z SP Raszków.

Oto skład zespołu: Michał Szczęsny, Mikołaj Kaczocha – klasa sportowa 7b

Maksym Bieniek klasa 3b, Szymon Kaczocha klasa sportowa 3a.

Indywidualnie bardzo dobrze zaprezentowali się bracia Szymon i Mikołaj Kaczocha zajmując odpowiednio 4 i 7 miejsce w stawce 93 uczniów z 25 szkół.

Gratulujemy sukcesu zawodnikom oraz trenerom!