Kolarskie sukcesy mieszkańców gminy Raszków - braci Szymona i Miłosza Potaszników.

Kolarskie sukcesy mieszkańców gminy Raszków - braci Szymona i Miłosza  Potaszników.
25 października 2019

Aktualności

2019-10-25

Zamieszkujący naszą gminę kolarze, na co dzień trenują w kaliskim klubie. Miniony sezon uważają za udany, choć nie brakowało tez gorszych dni. Podsumowanie ostatnich startów dobrze rokuje na przyszły rok dla obu braci.

W dniach 14-18 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym. Po sukcesie na europejskim czempionacie wszyscy liczyli na medal Szymona. Niestety w swoich dwóch startach omnium i madison miał dużego pecha. Najpierw defekt przekreślił szansę na awans, a dzień później poważna kraksa skończyła się pobytem na SORZE. Na szczęście skończyło się bez złamań.

Dwa tygodnie później (30-31.08) w wyścigu UCI GRAND PRIX Prościejowa na torze w Czechach, raszkowianin potwierdził swoją dobrą formę. Ścigając się z rywalami z m.in. Austrii i Czech wygrał aż trzykrotnie w omnium, wyścigu punktowym i wyścigu duńskim oraz zajął 3 miejsce w wyścigu Scratch. Po tych udanych zawodach na kolejnym wyścigu w Brnie (12-13.09) - UCI GRAND PRIX Brna zajął 4 miejsce w omnium. Niedosyt z poprzedniego dnia zawodów zrekompensowało zwycięstwo w wyścigu punktowym.

15.09 odbył się FINAŁ PUCHARU POLSKI W KOLARSTWIE SZOSOWYM w Koźminku, gdzie na dystansie 102km uplasował się na 5 miejscu pomagając koledze w drużyny, który zajął 2 miejsce.
Kolejnym startem było UCI GRAND PRIX PRUSZKÓW (20-22.09), które zakończyło się 3 miejscem dla Szymona w wyścigu punktowym.
Pod koniec września kolarz naszej gminy, jako junior wystartował w MISTRZOSTWACH POLSKI ELITY W KOLARSTWIE TOROWYM. Był to jego pierwszy start z elitą i zarazem bardzo udany. Brązowy medal w wyścigu eliminacyjnym, do tego 5 miejsce w omnium jest bardzo dobrym wynikiem i świetnie rokuje na przyszłość. Do tego 5 miejsce w wyścigu indywidualnym na 4km, 7 miejsce w wyścigu punktowym i 8 w wyścigu scratch to super rezultaty w walce z elitą, w której startowali medaliści mistrzostw świata i Europy.

Kolejny start to Mistrzostwa Polski Par i drużyn w Godzieszach Wielkich (5-6.10)
Tam w parze z Konradem Trzęsowskim zdobywa 6 miejsce, co poprzedziło prawdziwy triumf, który przyszedł następnego dnia. Szymon wraz z swoim bratem Miłoszem Potasznikiem, Konradem Trzęsowskim i Kacprem Simińskim zostali wicemistrzami Polski na dystansie 38km w jeździe drużynowej.
Sezon 2019 zakończyły październikowe Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich na torze w Pruszkowie. Tam Szymon Potasznik zdobył aż 3 medale. Złoto w wyścigu indywidualnym na 3km z czasem 3,21s znacznie poprawiając rekord życiowy oraz drugie złoto w wyścigu na 1km, będąc jednym z faworytów po zeszłorocznym brązie. Zdobył również brązowy medal w wyścigu scratch wygrywając finisz z głównej grupy. Srebrny medal w tym wyścigu, zdobył Miłosz Potasznik, który nadrobił wcześniej jedno okrążenie nad grupą główną. Na podium krajowego czempionatu stanęło więc dwóch mieszkańców gminy Raszków. Gratulujemy serdecznie Szymonowi i Miłoszowi, trzymamy kciuki za udany przyszły sezon obu braci.