Mikołaj Dutkowski z medalem 7. Wojskowych Światowych Igrzysk Sportowych.

31 października 2019

2019-10-31

W dniach 18-27.10.2019 zawodnik UKS Arkady Raszków Mikołaj Dutkowski reprezentował Wojsko Polskie w  7. Wojskowych Światowych Igrzyskach Sportowych, które odbyły się w Wuhan w Chinach. W Igrzyskach wystartowało 138 reprezentacji wojskowych z całego świata. Zawodnicy rywalizowali w 25 dyscyplinach sportowych.

W punktacji medalowej reprezentacja Wojska Polskiego zajęła 5 miejsce zdobywając 60 medali. Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożył też raszkowianin Mikołaj Dutkowski. Mikołaj startował w biegu na orientację w dwóch biegach indywidualnych (dystanse średni i klasyczny) oraz w sztafecie. W biegach indywidualnych startowało ponad 160 zawodników. Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem reprezentacji Polski w biegu na orientację. W punktacji zespołowej drużyna Polski, w której biegał Mikołaj Dutkowski zajęła 3 miejsce zdobywając brązowe medale. W biegu sztafetowym Mikołaj wraz z dwoma kolegami zajęli doskonałe 10 miejsce, wśród 45 sztafet, pokonując między innymi utytułowane sztafety Szwajcarii, Francji, Finlandii i Austrii. Należy dodać, że w składzie sztafet Francji i Szwajcarii biegali medaliści Mistrzostw Świata. W sumie zawodnicy polskiej reprezentacji w biegach na orientację zdobyli 4 medale. Indywidualnie A. Hornik zdobyła brązowy medal, sztafeta i zespół kobiet zdobyły srebrne medale. Pełne wyniki  7. Wojskowych Światowych Igrzysk Sportowych można znaleźć tutaj pod linkiem: