Szymon Potasznik wicemistrzem Europy

30 lipca 2019

2019-07-30

Mieszkający w gminie Raszków zawodnik Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego Szymon Potasznik zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w konkurencji omnium. Zawody odbyły się w belgijskim Gent.

Szymon rozpoczął omnium od piątego miejsca w scratchu. W drugiej konkurencji zajął czwarte miejsce i był trzeci w klasyfikacji generalnej. W wyścigu eliminacyjnym zajął trzecie miejsce, a przed wyścigiem punktowym prowadził Denisov z przewagą 2 punktów nad Potasznikiem i Van Udenem.
Denisov został zdyskwalifikowany, Polak podczas wyścigu zdobył 7 punktów, a Holender 9 oczek więcej i triumfował z wynikiem 118 punktów. Drugie miejsce Potasznika atakowali Javier Serrano Rodriguez i Sam Watson, ale Szymon obronił srebro.