Wiktoria Polak oraz bracia Szymon i Miłosz Potasznik zdobywają medale Mistrzostw Polski

02 października 2020

2020-10-02
W dniach 26 – 27 września w Godzieszach Wielkich odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym par i drużyn. Zawody okazały się szczęśliwe dla kolarzy z Gminy Raszków. W obu rozegranych konkurencjach zdobyli złote, srebrne i brązowe medale.

Pierwszego dnia w wyścigach dwójek wystartowała Wiktoria Polak wraz z klubową koleżanką Karoliną Lipiejko na dystansie 29 km. Uzyskany czas pozwolił na zajęcie drugiego miejsca w kategorii U-23.

W rozgrywanych drugiego dnia wyścigach drużynowych Wiktoria startując z Karoliną Lipiejko i Joanną Golec, zdobyły tytuł Mistrzyń Polski w kategorii U-23 i srebrny medal w elicie. W wyścigu drużynowym wystartował również Szymon Potasznik z kolegami z KK Tarnovia zajmując drugie miejsce w kategorii U-23. Sukcesem zakończył się także start Miłosza Potasznika, trenującego obecnie w KTK Kalisz. W wyścigu drużynowym zajął trzecie miejsce w kategorii junior.

Już wkrótce - 8-13 października - odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy na torze we włoskiej Fiorenzuoli, na których Wiktoria Polak i Szymon Potasznik będą reprezentować Polskę. Naszym kolarzom serdecznie gratulujemy! Życzymy udanych startów we Włoszech.